У контексті війни в Україні все частіше входить питання про мобілізацію жінок. Адже у сучасних реаліях жінці на фронті зовсім не рідкість – вони й медики, і кухарі, і оператори БПЛА та навіть снайпери.
Але мало хто не погодиться з думкою, що всіх жінок не можна відправити на війну, адже в тилу також багато роботи, зокрема з виховання дітей. І все-таки деякі з представниць прекрасної статі можуть бути мобілізовані цього року.
Докладніше про те, як відбуватиметься мобілізація жінок у 2025 році, інформує Стіна.
Повідомляється, що відмова від мобілізації для низки жінок може призвести до штрафу. Насамперед йдеться про тих, хто має медичну чи фармацевтичну освіту.
Відповідно до статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу”, жінки, які володіють відповідними спеціальностями, зобов’язані стати на військовий облік за дотримання певних умов. Це стосується таких категорій:
Обов’язок постановки на облік поширюється не лише на випускниць навчальних закладів, а й на студенток останніх курсів відповідних спеціальностей.
Ба більше, під дію закону потрапляють також жінки, які працюють у державних установах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах і навіть безробітні, якщо вони мають медичну освіту.
Жінки з медичною та фармацевтичною освітою, як і чоловіки, зобов’язані уточнювати свої військово-облікові дані.
У разі їхнього несвоєчасного оновлення передбачені штрафи, розмір яких варіюється від 17 000 до 25 000 гривень.
Наразі в Україні відсутня обов’язкова мобілізація жінок. Проте, кожна громадянка має право добровільно приєднатися до армії. Це може містити як підписання контракту, так і участь у базовій військовій підготовці.
Після постановки на військовий облік жінки отримують ті ж права та обов’язки, що й чоловіки. Вони можуть бути покликані на службу, проходити її у складі резерву, брати участь у зборах військовозобов’язаних та виконувати інші завдання, передбачені правилами військового обліку.
Основні обов’язки жінок на обліку включають:
Жінки з медичною або фармацевтичною освітою зобов’язані:
Зрозуміло, більшість українок вільні самі обирати – з’явитися до ТЦК чи ні. Однак варто зазначити, що дуже багато жінок перебувають на фронті та всіляко допомагають витіснити ворога з території України, щоб якнайшвидше повернутися додому до своїх дітей. І такі жінки гідні найвищої похвали та поваги.
В Україні зростає кількість непогашених штрафів за порушення військового обліку. З початку 2025 року вже…
Пенсійний фонд України буде сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за полонених цивільних. Таким чином вони…
Державний ПриватБанк змінив тарифи на деякі фінансові операції. Скільки платитимуть клієнти, пояснили на офіційному сайті фінансової установи.…
Повномасштабна війна дуже змінила ринок праці в Україні. Якщо на перший погляд здається, що кількість…
Більшість банків не планують піднімати відсотки за кредитами, незважаючи на збільшення облікової ставки НБУ. Банківський…
В Україні триває мобілізація чоловіків віком від 25 до 60 років, але для деяких категорій є винятки, зокрема для студентів. Більшість з них…