Українцям пояснили, як часто військовозобов’язані мають проходити медогляд.
Про це повідомив голова Центральної військово-лікарської комісії ЗСУ полковник медичної служби Дмитро Мірошниченко на брифінгу в Укрінформі.
За його словами, під час дії воєнного стану військовозобов’язані повинні проходити медичне обстеження раз на рік, а в мирний час – раз на п’ять років.
“Відповідно до вимог положення про військово-лікарську експертизу, медичне обстеження військовозобов’язаних з обліковою метою проводиться один раз на п’ять років (у мирний час – ред.). ТЦК та СП мають володіти оновленою інформацією про кількість людського і технічного мобілізаційного ресурсу на території своєї адміністративно-територіальної відповідальності, щоб знати, на яку категорію населення можна розраховувати в організації призову на військову службу. З цією метою повинні оновлюватися дані про стан здоров’я”, – пояснив Мірошниченко.
При цьому він наголосив, що під час дії воєнного стану військовозобов’язані повинні проходити ВЛК не рідше одного разу на рік.
“Положенням про військово-лікарську експертизу передбачено, що постанова ВЛК для ТЦК та СП про придатність до військової служби дійсна один рік. Це для того, щоб керівник ТЦК динамічно, щороку знав, яку кількість людей він може спланувати для залучення до мобілізаційних заходів. Відповідно, ці дані повинні постійно оновлюватися, адже зміни в стані здоров’я людини також відбуваються постійно”, – сказав голова Центральної військово-лікарської комісії ЗСУ.
Крім того, Мірошниченко нагадав, що у разі несвоєчасного оновлення даних військовозобов’язаного викличуть повісткою та направлять на ВЛК.
Попит на подобову оренду квартир зростав протягом 2024 року. Однак влітку він досяг свого піку…
Міністерство закордонних справ запровадило суттєві нововведення для спрощення консульських послуг для українців, які мешкають за кордоном. Ці…
Енергетична ситуація цієї зими в Україні буде дуже складною. Дефіцит електроенергії та відключення електроенергії критично…
Стало відомо, що точаться дискусії щодо можливого зниження призовного віку в Україні до 18–20 років…
У деяких регіонах України вже випав сніг, а це в свою чергу означає, що водіям…
Чинне законодавство України дозволяє постачальникам послуг відрізати електропостачання домогосподарствам за умови накопичення заборгованості. Коли й…