Українські пенсіонери масово реєструють місце проживання в Чорнобильській зоні для того, щоб через суд добитись доплати до своєї пенсії. І хоча норма закону про доплату до пенсії вже давно не діє, “служителі Феміди” почали масово призначати доплати до пенсії тим, хто нещодавно зареєструвався в небезпечній зоні.
Про це заступниця міністра соцполітики Дарина Марчак розповіла в інтерв’ю Forbes. Так, З 90-х в Україні була норма: якщо людина проживала в Чорнобильській зоні на момент аварії й сім років після неї, то вона має право отримувати доплату до пенсії. Цю норму скасували 2008 році. До початку вторгнення РФ людей з такими доплатами було близько 10 000, а з бюджету на це витрачали 51,4 млн грн на місяць (в середньому по 5,1 тис. грн на особу). Однак з 2022-го з’явилась неочікувана практика, каже Марчак, – людям, які не мають статусу потерпілого від Чорнобильської катастрофи, не мають статусу ліквідатора, суди почали масово призначати виплату за проживання в зоні радіаційного забруднення.
На сьогодні через судові рішення кількість людей з такими доплатами збільшилась до майже 135 400. “Додаткові виплати від держави становлять уже близько 1,5 млрд грн на місяць, або приблизно 15 млрд грн на рік, – наголосила Марчак. – І прогресія геометрична”. Для вирішення проблеми у проєкті бюджету на 2025 рік додали норму, яка передбачає такі доплати лише людям, які проживали в зоні ЧАЕС з 1986 до 1993 року.
Чорнобильські “поселенці” стали величезною проблемою, наголосила Дарина Марчак. Під час кримінальних проваджень правоохоронці встановили, що люди з інших територій спеціально прописуються в населених пунктах, які розташовані в зоні радіаційного забруднення, в непридатних для життя будинках, часто по декілька десятків в одній квартирі, розповіла чиновниця.
Використання Російською Федерацією ядерної зброї є малоймовірним, але можливим. Таку думку висловив у коментарі на YouTube-каналі LIGAnet…
Багатодітна родина із Набережних Челнів готова назвати свого п’ятнадцятого спадкоємця Орєшнік або Орєшніца – на…
Під виглядом "успіху" Укрнафти демонструються фактично результати роботи двох підприємств (Укрнафта і Укртатнафта) під управлінням…
Україна має щонайменше три роки, перш ніж Росія накопичить необхідні ресурси для масштабного наступу на…
До кінця листопада 2024 року Генеральний штаб Збройних сил України представить оновлений план укладання контрактів…
Цього тижня в Німеччині до гамбурзького порту зайшов британський авіаносець HMS Queen Elizabeth. У ніч…