Бронювання працівників чи отримання відстрочки від мобілізації в Україні — це завдання, яке більше нагадує проходження квесту. Часто роботодавці стикаються з ігноруванням територіальних центрів комплектування (ТЦК), які, здається, мають власні правила і графік відповідей. Але, як зазначає адвокат Сергій Савінський з АТ «GRACERS», вирішення цих питань можливе. Про це він розповів у коментарі для Mind.
1. Подати запит офіційно
Першим кроком для роботодавця є формальне звернення до ТЦК. Згідно із Законом України “Про звернення громадян”, кожен запит має бути розглянутий протягом п’яти днів. Щоб підсилити свій аргумент, краще подати запит письмово або особисто відвідати ТЦК із документами в руках.
2. Запастися терпінням
Савінський зазначає, що через велику завантаженість ТЦК відповіді можуть надходити із затримкою. На практиці це займає від двох до чотирьох тижнів. Звичайно, такі строки далекі від ідеалу, але це стандартна ситуація, до якої потрібно бути готовими.
3. Ескалація: коли мовчання затягується
Якщо ваші звернення ігноруються або відповідь не надходить у розумні строки, адвокат радить звертатися до вищого керівництва ТЦК. Якщо і це не допоможе, можна переходити до більш серйозних заходів — подавати позов до суду.
4. Система “Оберіг” — ваша гарантія
Юрист наголошує, що після затвердження відстрочки чи бронювання важливо переконатися, що ця інформація внесена до електронної системи “Оберіг”. Недбалість у цьому питанні може коштувати компаніям важливих співробітників, якщо їх мобілізують через відсутність оновлених даних.
Невизначеність у питанні відстрочок створює проблеми як для працівників, так і для бізнесу. Втрата ключового персоналу через мовчання ТЦК може завдати серйозного удару по роботі компаній. Саме тому Савінський закликає роботодавців діяти проактивно і не чекати “з моря погоди”.
Одним з важливих елементів гардеробу прийнято вважати кросівки, які можна одягати як під певні цілі,…
Все частіше трапляються випадки, коли зловмисники отримують доступ до особистої інформації на гаджетах, у соцмережах…
Національний банк України уточнив правила обміну іноземної валюти, зокрема доларів та євро. Як передає "Хвиля", про це повідомила прес-служба…
Через війну, яку розпочала Росія, в Україні зазнав змін освітній процес. Так, вже третій рік…
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив про те, що Європа має бути готова спрямувати…
Кількість українців у Польщі, які легально працюють та перебувають на страховому обліку, зросла до 779…