В Україні під час мобілізації та уточнення військово-облікових даних всі військовозобов’язані громадяни повинні пройти обов’язковий медичний огляд на ВЛК. Комісія визначає, чи придатна особа до служби в армії, або чи є якісь медичні обмеження, через які вона не може бути призвана.
Однак бувають випадки, коли людина, яка фактично погано себе почуває або має серйозні проблеми зі здоров’ям, все ж отримує висновок про придатність до служби.
Якщо рішення ВЛК не відображає реального стану здоров’я людини, громадянин може оскаржити це рішення. Міністерство оборони України дає кілька варіантів, як це зробити. Про це стало відомо в Мінобороні.
Перший крок – оскаржити рішення ВЛК в досудовому порядку. Для цього необхідно написати скаргу, додавши медичні документи та копію рішення ВЛК, і надіслати її до вищої комісії для перегляду.
Скаргу можна подати до вищої ВЛК особисто або надіслати цінним листом через Укрпошту. Після цього ВЛК може призначити повторний чи контрольний медогляд, результати якого стануть основою для нового висновку.
Якщо після повторного огляду людина не згодна з висновком ВЛК, вона може звернутися до ЦВЛК. Якщо й там ухвалять помилкове рішення, можна подати позов до суду.
Проте суд не може оскаржити медичні висновки, а лише перевірити законність процедури прийняття рішення ВЛК. У разі порушення процедури суд може скасувати рішення і направити справу на новий розгляд.
"Ощадбанк" наживається на пенсіонерах, списуючи приховані комісії та нав'язуючи непотрібні послуги. Про це заявляє клієнтка…
Голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань порушення законодавства у Міноборони та ЗСУ Ганна…
Верховна Рада України нещодавно продовжила воєнний стан і загальну мобілізацію до 7 лютого 2025 року.…
Єлизавета, 21-річна позашлюбна дочка Путіна, живе в Парижі, просить називати себе Луїзою і отримала французький…
Проблема з тим, що ЗСУ втрачає багато людей на війні, криється в їхній не завжди…
Один удар гіперзвуковою балістичною ракетою "Орешник" з ядерним зарядом здатний повністю знищити Київ. З такою…