За Viber та Telegram тепер жорстко каратимуть: подробиці нової заборони

В Україні може посилитися контроль за використанням телеграм-ботів, які повідомляють про локації блокпостів і місця знаходження співробітників ТЦК. У разі, якщо власників таких телеграм-каналів і ботів не буде знайдено, до відповідальності можуть почати притягати їхніх користувачів, розповідає “Стіна“.

Народний депутат і член оборонного комітету Верховної Ради Олександр Федієнко нагадав, що з березня минулого року в Україні діють зміни до Кримінального кодексу, які посилили відповідальність за дії, що перешкоджають діяльності Збройних сил України та інших військових формувань.

Ці зміни, ухвалені в умовах воєнного стану, були спрямовані на підтримку мобілізаційних заходів, забезпечення призову та безпеки.

Одним із питань, які зараз порушуються, є використання телеграм-ботів, через які громадяни отримують інформацію про розташування блокпостів і пересування представників ТЦК. На думку депутата, такі дії можуть розглядатися як перешкоджання мобілізації, що підпадає під дію цих змін до Кримінального кодексу.

“Цікаво, як трактуватимуть правоохоронні органи телеграм-боти, де сповіщають щодо блокпостів, де перебувають представники ТЦК – це також перешкоджання призову. Я думаю, що далі це вже будуть трактувати правоохоронні органи, але скоріш за все це буде діяти приблизно так: якщо не буде відомо, чий це саме телеграм-бот, то правоохоронці намагатимуться якось «витягувати» з нього тих, хто ним користується”, – розповів Федієнко.

Федієнко зауважив, що правоохоронні органи самостійно вирішуватимуть, як трактувати використання цих телеграм-ботів з точки зору закону. Основна увага буде приділена тому, що дані, які розповсюджуються в таких каналах, можуть використовуватися для обходу мобілізації та уникнення призову, що становить загрозу для обороноздатності країни.

Якщо власники телеграм-ботів залишаться невідомими, то правоохоронці можуть почати переслідування самих користувачів, які активно взаємодіють із цими каналами. Це може включати відстеження їхньої активності в інтернеті, збір даних про те, як і для яких цілей вони використовували отриману інформацію, а також можливе притягнення до відповідальності в рамках кримінальної справи.

Романчук Микола

Recent Posts

Кличко відсторонив свого заступника Прокопіва через скандал із нерухомістю

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до правоохоронних і антикорупційних органів перевірити факти, викладені журналістами-розслідувачами Bihus Info щодо…

1 хв. ago

Обшуки у керівниці МСЕК на Миколаївщині: знайдено $450 тис. та російський паспорт сина

За процесуального керівництва Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону у ході розслідування корупційної…

5 хв. ago

У військовій частині в окупованому Луганську масово зникають чоловіки

У ворожій військовій частині, що базується в тимчасово окупованому Луганську, чоловіки масово зникають за декілька…

11 хв. ago

Синоптикиня назвала точні дати, коли в Україні буде найтепліше

Поточний тиждень в Україні буде теплим, а найближчі дні - найтеплішими у найближчій перспективі. Про це в…

27 хв. ago

Україну можуть прийняти в НАТО за “західнонімецьким” підходом, – FT

Президент України Володимир Зеленський продовжує шукати підтримки для свого плану перемоги. Водночас у західних столицях все…

37 хв. ago

Колишній президент Перу отримав 20 років ув’язнення за рекордний хабар

Колишнього президента Перу Алехандро Толедо засуджено до 20,5 років ув'язнення за отримання хабара у розмірі $35 млн.…

45 хв. ago