Нові правила мобілізації: хто отримає шанс на відстрочку

У Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт, який може значно розширити перелік підстав для звільнення з військової служби та отримання відстрочки від мобілізації.

Група народних депутатів, включно з Олексієм Гончаренком, Соломією Бобровською та Іриною Геращенко, 18 жовтня подали на розгляд парламенту документ №12133, який спрямований на відновлення прав українців у питаннях звільнення від військової служби та надання відстрочки під час мобілізації.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Автори законопроєкту зазначають, що з ухваленням попереднього закону №3633-IX було скасовано багато важливих норм, що регулюють надання відстрочки та звільнення з військової служби. Це призвело до збільшення кількості звернень громадян із проханням роз’яснити ситуацію. Наприклад, новий закон не врахував права 17-річних курсантів, які достроково розірвали контракти, або питання догляду за дітьми з інвалідністю.

Студенти на базовій військовій підготовці

Законопроєкт пропонує повернути деякі важливі пункти. Наприклад, пропонується врахувати права курсантів, які розірвали контракти, дозволяючи їм ставати на військовий облік за місцем проживання, а не направляти їх до військових частин. Також пропонується розширити підстави для звільнення та відстрочки для тих, хто перебував у полоні як цивільна особа.

Звільнені з полону українці / фото: Telegram Омбудсмана

Окремо передбачається відновлення права на звільнення для військовослужбовців, чиї рідні загинули або стали інвалідами під час служби. Це стосується як повнолітніх, так і неповнолітніх братів та сестер. Крім того, законопроєкт пропонує розширити права тих, хто виховує дітей з інвалідністю, незалежно від наявності інших осіб, які можуть здійснювати догляд.

Людина з інвалідністю

Законопроєкт також враховує права осіб, які здійснюють догляд за хворими родичами, такими як чоловік, дружина, батьки або діти. Це питання раніше було регламентоване лише як підстава для відстрочки, а тепер пропонується повернути це як підставу для звільнення.

Догляд за хворим, фото zdrav

Нововведення стосуються й урівняння прав військовополонених та цивільних осіб, які були позбавлені свободи через збройну агресію. Таким чином, цей законопроєкт може стати важливим кроком у вдосконаленні законодавства щодо мобілізації, повертаючи права багатьом категоріям громадян, які потребують особливого підходу у питаннях служби та мобілізації.

Романчук Микола

Recent Posts

Кадирівці побилися з дагестанцями та масово тікають з окупованої Херсонщини

На тимчасово окупованих територіях Херсонської області ситуація набуває нових обертів: «кадирівці» покидають свої блокпости, а…

52 секунди ago

ТЦК проти здорового глузду: батькові трьох дітей відмовили у праві на відстрочку

У травні 2023 року військовослужбовця, який мав на утриманні трьох дітей, було звільнено зі Збройних…

11 хв. ago

Десять мільйонів втрачено: демографічна катастрофа в Україні через війну, – ООН

Населення України з початку повномасштабного вторгнення Росії скоротилося на 10 мільйонів осіб — це приблизно…

33 хв. ago

Знову черги: чоловікам знову доведеться проходити бюрократичне “пекло” ТЦК

Цього року українські військовозобов’язані знову опинилися під тиском бюрократичних процедур, намагаючись отримати або продовжити відстрочку…

37 хв. ago

Темний бік системи “all inclusive”: Як готелі втрачають мільйони через їжу

Туристи обожнюють готелі з системою «все включено» – це зручно, смачно і не вимагає жодних…

47 хв. ago

Як у фільмі жахів: У США “мертвий” донор ожив перед вилученням серця

У Кентуккі медична драма, схожа на сюжет з фільму жахів, розгорнулася в одній з лікарень,…

56 хв. ago