Нові правила мобілізації: хто отримає шанс на відстрочку

У Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт, який може значно розширити перелік підстав для звільнення з військової служби та отримання відстрочки від мобілізації.

Група народних депутатів, включно з Олексієм Гончаренком, Соломією Бобровською та Іриною Геращенко, 18 жовтня подали на розгляд парламенту документ №12133, який спрямований на відновлення прав українців у питаннях звільнення від військової служби та надання відстрочки під час мобілізації.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Автори законопроєкту зазначають, що з ухваленням попереднього закону №3633-IX було скасовано багато важливих норм, що регулюють надання відстрочки та звільнення з військової служби. Це призвело до збільшення кількості звернень громадян із проханням роз’яснити ситуацію. Наприклад, новий закон не врахував права 17-річних курсантів, які достроково розірвали контракти, або питання догляду за дітьми з інвалідністю.

Студенти на базовій військовій підготовці

Законопроєкт пропонує повернути деякі важливі пункти. Наприклад, пропонується врахувати права курсантів, які розірвали контракти, дозволяючи їм ставати на військовий облік за місцем проживання, а не направляти їх до військових частин. Також пропонується розширити підстави для звільнення та відстрочки для тих, хто перебував у полоні як цивільна особа.

Звільнені з полону українці / фото: Telegram Омбудсмана

Окремо передбачається відновлення права на звільнення для військовослужбовців, чиї рідні загинули або стали інвалідами під час служби. Це стосується як повнолітніх, так і неповнолітніх братів та сестер. Крім того, законопроєкт пропонує розширити права тих, хто виховує дітей з інвалідністю, незалежно від наявності інших осіб, які можуть здійснювати догляд.

Людина з інвалідністю

Законопроєкт також враховує права осіб, які здійснюють догляд за хворими родичами, такими як чоловік, дружина, батьки або діти. Це питання раніше було регламентоване лише як підстава для відстрочки, а тепер пропонується повернути це як підставу для звільнення.

Догляд за хворим, фото zdrav

Нововведення стосуються й урівняння прав військовополонених та цивільних осіб, які були позбавлені свободи через збройну агресію. Таким чином, цей законопроєкт може стати важливим кроком у вдосконаленні законодавства щодо мобілізації, повертаючи права багатьом категоріям громадян, які потребують особливого підходу у питаннях служби та мобілізації.

Романчук Микола

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

50 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

52 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

1 годину ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

1 годину ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

1 годину ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

1 годину ago