Відмовляють у відстрочці або тягнуть час: як вплинути на рішення ТЦК

Термін розгляду заяв щодо надання відстрочки від мобілізації в Україні варіюється залежно від кількох факторів, таких як завантаженість працівників Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також від регіональних особливостей. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповіла адвокат юридичної компанії “Riyako&Partners” Катерина Аніщенко.

За словами Аніщенко, строки розгляду можуть значно відрізнятися. “Чітких термінів немає. У моїй практиці це може зайняти як два тижні, так і два місяці, навіть в одному і тому ж ТЦК”, – пояснила адвокат. Причиною таких затримок може бути відпустка співробітників або неможливість зібрати комісію у певний час.

Українці в ТЦК. Скріншот: YouTube

Відмова в наданні відстрочки також можлива, особливо якщо документи подані неповністю. Однією з причин може бути невідповідність законодавчим вимогам або відсутність додаткових документів, які підтверджують право на відстрочку. Наприклад, право на відстрочку можуть мати чоловіки, які доглядають за родичами з інвалідністю 1 чи 2 групи. Проте, якщо не буде надано висновку ЛКК, відмова можлива, навіть якщо є інші підтверджуючі документи.

У таких випадках можна оскаржити рішення ТЦК через суд. “Ми подаємо до суду на ТЦК, вимагаємо скасування відмови, визнання її неправомірною та перегляду заяви з подальшим наданням відстрочки”, – підкреслила адвокат.

Українське законодавство не забороняє подавати документи на відстрочку повторно. Аніщенко навела приклад, коли після відмови через “неповний пакет документів” клієнт подав їх повторно.

Адвокат радить при подачі документів детально вказувати весь перелік, щоб уникнути непорозумінь. Це допоможе точно відстежити, які документи були подані, а які відсутні.

Коломієць Надія

Recent Posts

Чому не треба одразу вмикати світло у номері: працівниця готелю дала пораду туристам

Перевірка готельного номера на наявність постільних клопів має бути першочерговою, коли ви вперше прибуваєте до помешкання. Це…

2 години ago

У Німеччині штрафують за шум від дітей. Через донос сусіда сім’ю емігранта можуть оштрафувати на 250 тисяч євро

Німеччина відома суворими законами щодо порушення прав людини. Сімейне життя в Бад-Годесберзі, Бонн, перетворилося на…

2 години ago

Холодна осінь наближається: де та коли в Україні будуть перші заморозки

Тепла осінь в Україні протримається недовго, адже вже наприкінці вересня очікується значне похолодання. В деяких областях…

2 години ago

На Одещині оголосили повторний тендер на реконструкцію дитсадка за 180 мільйонів гривень

На Доброславі Одеської області знову шукають підрядника для реконструкції дитячого садка "Країна мрій. Це вже…

2 години ago

На 40% більше вже з січня: кому з українців доведеться сплачувати величезні податки

Українцям розповіли, кому доведеться сплачувати податків на 40% більше уже із січня. Про це йдеться у матеріалі Факти. Верховна…

2 години ago

Мобілізація в Україні: у Раді заговорили про зниження призовного віку до 50 років

В Україні триває загальна мобілізація і повістку можуть отримати військовозобов'язані громадяни віком від 18 до 60 років.…

2 години ago