Пільги для дітей військових залишаються лише на папері: у чому причина

Війна – це битви на фронті, а й важкі випробування тим, хто залишився у тилу, особливо дітей військових. Ці хлопці потребують підтримки держави, але насправді на них часто чекають бюрократичні труднощі та відсутність фінансування.

За законом, діти військовослужбовців, особливо загиблих, які зникли безвісти або потрапили в полон, повинні мати багато пільг: безкоштовна освіта, медобслуговування, психологічна допомога, знижки на комунальні послуги.

Але отримати їх непросто, повідомляє джерело, – надто багато бюрократії та корупції.

Родина військового. Фото Freepik

Ось що відбувається на практиці:

  • Освіта: Діти військових можуть навчатися безкоштовно або отримати компенсацію за навчання. Студенти із сімей військових також мають право на соцстипендії та безкоштовний гуртожиток до 23 років. Однак для того, щоб все це отримати, доводиться проходити через купу паперової тяганини.
  • Медицина: Діти військових можуть щорічно відпочивати в санаторіях, а також на це мають право їхні батьки та подружжя. Проблема в тому, що таких місць мало, багато санаторій було розкрадено або закрито. У 2024 році ця пільга взагалі не передбачена у бюджеті.
  • Житло: Пільги на оплату комунальних послуг є, але проблеми з наданням житла залишаються – дуже багато людей потребують, а житла замало. Ситуація ускладнюється корупцією та бюрократією.
виховання дітей

Особливо складно доводиться дітям загиблих військових. Багато родин досі чекають на офіційні документи про загибель рідних, а без них пільги отримати практично неможливо. Навіть ті, хто має право на пільги, стикаються із труднощами в оформленні.

Коломієць Надія

Recent Posts

Чому не треба одразу вмикати світло у номері: працівниця готелю дала пораду туристам

Перевірка готельного номера на наявність постільних клопів має бути першочерговою, коли ви вперше прибуваєте до помешкання. Це…

49 хв. ago

У Німеччині штрафують за шум від дітей. Через донос сусіда сім’ю емігранта можуть оштрафувати на 250 тисяч євро

Німеччина відома суворими законами щодо порушення прав людини. Сімейне життя в Бад-Годесберзі, Бонн, перетворилося на…

57 хв. ago

Холодна осінь наближається: де та коли в Україні будуть перші заморозки

Тепла осінь в Україні протримається недовго, адже вже наприкінці вересня очікується значне похолодання. В деяких областях…

1 годину ago

На Одещині оголосили повторний тендер на реконструкцію дитсадка за 180 мільйонів гривень

На Доброславі Одеської області знову шукають підрядника для реконструкції дитячого садка "Країна мрій. Це вже…

1 годину ago

На 40% більше вже з січня: кому з українців доведеться сплачувати величезні податки

Українцям розповіли, кому доведеться сплачувати податків на 40% більше уже із січня. Про це йдеться у матеріалі Факти. Верховна…

1 годину ago

Мобілізація в Україні: у Раді заговорили про зниження призовного віку до 50 років

В Україні триває загальна мобілізація і повістку можуть отримати військовозобов'язані громадяни віком від 18 до 60 років.…

1 годину ago