Українцям нарахують податки на старі квартири та будинки: озвучено суми

В Україні податок на нерухомість стягується, якщо площа житла перевищує встановлений норматив. Для квартир цей норматив становить 60 квадратних метрів, а для будинків — 120 квадратних метрів. Про це повідомив начальник управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Львівській області Володимир Коваль.

“Платниками податку є особи, у власності яких перебувають квартира понад 60 кв. м і (або) будинок — понад 120 кв. м або квартира та будинок, загальна площа яких більша за 180 кв. м. тоді ця особа є платником податку на нерухоме майно” відмінні від земельної ділянки”, — пояснили у відомстві.

Ставка податку на нерухомість не може перевищувати 1,5% від мінімальної заробітної плати і визначається місцевими органами влади. Наприклад, у Львові за 2023 рік податок на нерухоме майно, не пов’язане із земельною ділянкою, розраховується виходячи зі ставки 1% від мінімальної заробітної плати. Це нижче, ніж попереднього року, коли ставка сягала 1,5% від мінімальної зарплати.

Податок за минулий рік розраховується виходячи із заробітної плати на 1 січня 2023 року. Це означає, що податок за квартиру площею 100 квадратних метрів необхідно сплатити за 40 квадратних метрів. У містах, де ставка податку становить 1,5% від мінімальної заробітної плати (100,5 грн), сума податку буде 4020 грн (виплачується раз на рік). У Львові, де ставка податку дорівнює 1%, розмір податку становитиме 2680 грн.

Податок необхідно сплатити протягом 60 днів з моменту отримання податкового попередження (ППР).

“Перехід податкової служби на електронні сервіси зручний як для платників податків, так і для нас, податкових адміністраторів, адже це істотно прискорює процес взаємодії та обміну рішеннями”, — зазначив Володимир Коваль.

У 2024 році українці повинні будуть сплатити податки за 2023 рік. Повідомлення про необхідність сплати податків мали бути надіслані до 1 липня. У Державній податковій службі повідомили, що розіслали понад 3,2 мільйона податкових повідомлень на загальну суму 6,6 мільярда гривень, з яких 1,6 мільярда вже надійшло до місцевих бюджетів.

Таким чином, у середньому кожному українцю довелося заплатити по 2062,5 грн. Базою оподаткування слугує загальна площа житлової та нежитлової нерухомості, включаючи частки в ній. Ставки податку для житлових і нежитлових об’єктів встановлюються місцевими радами залежно від їхнього розташування і типу.

Ставки податку не можуть перевищувати 1,5% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року. У 2023 році мінімальна заробітна плата становила 6700 гривень, тому максимальна ставка за квадратний метр не може перевищувати 100,5 гривень.

Якщо загальна площа квартири перевищує 300 квадратних метрів, а будинку — 500 квадратних метрів, сума податку збільшується на 25 000 гривень на рік на кожен такий об’єкт. Повідомлення про необхідність сплати податку надсилаються платникам до 1 липня року, що настає за звітним.

Сплатити податок необхідно протягом 60 днів з дня вручення повідомлення. Платники мають право звернутися до податкових органів для звірки даних.

Ольга Степанова

Recent Posts

Трамп натякнув на швидку зустріч із Зеленським, – ЗМІ

Кандидат у президенти Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп натякнув на можливу зустріч із президентом України…

5 хв. ago

Готуйте гаманці: тарифи на комунальні послуги зростуть

В Україні скоро можуть розпочатися зміни у тарифах на ключові комунальні послуги. Незважаючи на те,…

15 хв. ago

Ще одна країна обмежила експорт зброї в Ізраїль

Німеччина тимчасово призупинила частину експорту військових озброєнь до Ізраїлю на тлі судових позовів, у яких…

26 хв. ago

Соловйов висміяв солдатів РФ у прямому ефірі. ВІДЕО

Державна пропаганда РФ надіслала чіткий сигнал своїм солдатам, що скаржитися на так звані «м'ясні штурми»…

39 хв. ago

Виправдання не спрацюють: ТЦК жорстко покарають чоловіків за відмову

З травня 2024 року в Україні введено нові правила мобілізації. Військовозобов'язані чоловіки зобов'язані пред'являти військово-обліковий…

43 хв. ago

Чому яблука потрібно збирати лише вранці чи ввечері: секрети досвідчених дачників

На перший погляд може здатися, що немає жодної різниці в тому, коли саме слід збирати…

51 хв. ago