Українцям нарахують податки на старі квартири та будинки: озвучено суми

В Україні податок на нерухомість стягується, якщо площа житла перевищує встановлений норматив. Для квартир цей норматив становить 60 квадратних метрів, а для будинків — 120 квадратних метрів. Про це повідомив начальник управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Львівській області Володимир Коваль.

“Платниками податку є особи, у власності яких перебувають квартира понад 60 кв. м і (або) будинок — понад 120 кв. м або квартира та будинок, загальна площа яких більша за 180 кв. м. тоді ця особа є платником податку на нерухоме майно” відмінні від земельної ділянки”, — пояснили у відомстві.

Ставка податку на нерухомість не може перевищувати 1,5% від мінімальної заробітної плати і визначається місцевими органами влади. Наприклад, у Львові за 2023 рік податок на нерухоме майно, не пов’язане із земельною ділянкою, розраховується виходячи зі ставки 1% від мінімальної заробітної плати. Це нижче, ніж попереднього року, коли ставка сягала 1,5% від мінімальної зарплати.

Податок за минулий рік розраховується виходячи із заробітної плати на 1 січня 2023 року. Це означає, що податок за квартиру площею 100 квадратних метрів необхідно сплатити за 40 квадратних метрів. У містах, де ставка податку становить 1,5% від мінімальної заробітної плати (100,5 грн), сума податку буде 4020 грн (виплачується раз на рік). У Львові, де ставка податку дорівнює 1%, розмір податку становитиме 2680 грн.

Податок необхідно сплатити протягом 60 днів з моменту отримання податкового попередження (ППР).

“Перехід податкової служби на електронні сервіси зручний як для платників податків, так і для нас, податкових адміністраторів, адже це істотно прискорює процес взаємодії та обміну рішеннями”, — зазначив Володимир Коваль.

У 2024 році українці повинні будуть сплатити податки за 2023 рік. Повідомлення про необхідність сплати податків мали бути надіслані до 1 липня. У Державній податковій службі повідомили, що розіслали понад 3,2 мільйона податкових повідомлень на загальну суму 6,6 мільярда гривень, з яких 1,6 мільярда вже надійшло до місцевих бюджетів.

Таким чином, у середньому кожному українцю довелося заплатити по 2062,5 грн. Базою оподаткування слугує загальна площа житлової та нежитлової нерухомості, включаючи частки в ній. Ставки податку для житлових і нежитлових об’єктів встановлюються місцевими радами залежно від їхнього розташування і типу.

Ставки податку не можуть перевищувати 1,5% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року. У 2023 році мінімальна заробітна плата становила 6700 гривень, тому максимальна ставка за квадратний метр не може перевищувати 100,5 гривень.

Якщо загальна площа квартири перевищує 300 квадратних метрів, а будинку — 500 квадратних метрів, сума податку збільшується на 25 000 гривень на рік на кожен такий об’єкт. Повідомлення про необхідність сплати податку надсилаються платникам до 1 липня року, що настає за звітним.

Сплатити податок необхідно протягом 60 днів з дня вручення повідомлення. Платники мають право звернутися до податкових органів для звірки даних.

Ольга Степанова

Recent Posts

Нардепи проти Зеленського: дорікнули, що у президента повністю “ручна Рада”

Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…

4 хв. ago

У столичному бізнес-центрі викрито підпільне казино (фото)

Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…

5 хв. ago

Чехія отримує більше від українських біженців, ніж витрачає на них: дані Мінпраці

Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…

14 хв. ago

Скільки росіян воює проти України: розвідка поновила дані

Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…

22 хв. ago

В Україну можуть повернути ядерну зброю — The New York Times

Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…

42 хв. ago

Без боргів і з великою зарплатою: набувають чинності нові правила бронювання від мобілізації

Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…

50 хв. ago