Залишиться 25 млн до 2025 року: в Україні стрімко тане населення – далі буде гірше

За оцінками Інституту демографії, на підконтрольній Україні території проживає 31 млн осіб, 4,9 млн виїхали за кордон, близько 5 млн проживають на тимчасово окупованих територіях. До 2025 року в Україні може залишитися лише 25 млн осіб. Цією інформацією ділиться «Головком».

Згідно з прогнозом Міжнародної організації праці (МОП), упродовж наступних 10 років дефіцит на ринку праці України становитиме 8,6 млн осіб. За прогнозом Мінекономіки, цей показник буде меншим – 4,5 млн осіб. При тому, що сьогодні офіційно працевлаштованими є приблизно 10,5 млн осіб.

За словами фахівця, цій ситуації є об’єктивне пояснення: перед повномасштабним вторгненням у нас на одну жінку дітородного віку припадало 1,2 дитини, після початку повномасштабного вторгнення – 0,9. Цей показник третій з кінця світу.

“Навіть якщо після повномасштабного вторгнення ми повернемось до довоєнних показників, або навіть якщо ми зробимо дуже великий прорив і вийдемо на показники, середні серед країн ЄС, тобто 1,5 дитини на одну жінку – це буде дуже добрий результат для нашої країни з точки зору показника народжуваності, але це не вирішить проблему падіння демографії”, – зазначає заступник міністра соціальної політики Дар’я Марчак.

За словами заступника міністра, завадити найгіршим сценаріям має Стратегія 2040, розроблена Мінсоцполітики, мета якої створити можливості для народження дітей, зниження передчасної смертності та зміни міграційних трендів.

Також Марчак розповіла, що в Україні 700 тис. ВПО працездатного віку, які не працюють, і поки що не визначено кількість ВПО, яких можна було б перенавчити, запропонувати кращу роботу, вирішити завдяки їм проблеми бізнесу.

“Крім того, є близько 1 млн осіб з інвалідністю, які не працюють, але можуть бути працевлаштовані. З урахуванням того, що у нас 1 млн потенційних ветеранів, значна частина яких повертатиметься із серйозними травмами, ми починаємо думати про те, що це буде новою нормою для суспільства”, – зазначила заступник міністра.

За її словами, завдання держави – забезпечити умови життя у безбар’єрному середовищі, де має працювати безбар’єрний бізнес, тобто людина з фізичним обмеженням має мати можливість бути активним учасником ринку праці.

За словами генерального директора Київського міжнародного інституту соціології Володимира Паніотто, за найгіршого сценарію Україна може вийти з війни з 25 мільйонами населення. Проте втрати на фронті становитимуть мізер порівняно з кількістю тих, хто виїхав із країни.

Ольга Степанова

Recent Posts

ЗМІ: Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти в обмін на військову допомогу

Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…

7 хв. ago

Мобілізація по-новому: коли не доведеться йти у ТЦК

Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що йдеться не про ліквідацію ТЦК, а про створення сучасної…

17 хв. ago

Варшава відреагувала на погрози Росії щодо бази ПРО США

Американська база протиракетної оборони у Редзіково на півночі Польщі має виключно оборонний характер, а якщо…

24 хв. ago

Чоловік збирається з’їсти банан за 6,2 млн доларів

Криптовалютний підприємець Джастін Сан витратив понад 6 мільйонів доларів на банан, приклеєний скотчем до стіни…

35 хв. ago

Чи запустить Путін “Орешник” по Києву: дали оцінку

У випадку запуску по Києву новітньої ракети середньої дальності "Орешник" є велика ймовірність, що її зіб'ють.…

40 хв. ago

Укрзалізниця запускає нові маршрути до Європи

збільшується кількість поїздів до Варшави. Як передає "Хвиля", про це повідомив віце-прем'єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад…

42 хв. ago