Якщо немає ні доходів, ні майна: як ТЦК стягуватимуть штрафи з військовозобов’язаних

Військовозобов’язані громадяни, які не оновили дані в ТЦК про місце свого проживання, номер телефону та електронну адресу, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності. Їм загрожує штраф від 17000 до 25500 гривень. Як же штрафуватимуть тих, хто не має доходів, розповідає РБК-Україна.

За словами юриста, якщо людина офіційно не працевлаштована, то в цьому випадку може бути наступний алгоритм стягнення штрафів:

  • ТЦК та СП, ймовірно, спочатку спробують стягнути штраф із банківського рахунку військовозобов’язаного, якщо такий у нього є
  • якщо на рахунку немає коштів, ТЦК та СП може звернутися до суду з позовом про стягнення штрафу з майна військовозобов’язаного
  • однак, якщо у військовозобов’язаного справді немає майна, з якого можна стягнути штраф, його, ймовірно, не зможуть притягнути до відповідальності

В Україні стягнення штрафів з осіб, які не мають грошей і офіційно не працюють, може здійснюватись декількома способами. Нижче наводимо механізми для примусового стягнення.

“Примусове виконання – виконавча служба може накладати арешт на майно боржника, включаючи транспортні засоби, нерухомість та інші цінності. Якщо боржник не має арештованого майна, виконавча служба може вжити інших заходів”, – пояснює Франчук.

Арешт банківських рахунків – якщо боржник має банківські рахунки, ними може бути накладений арешт, і кошти з них можуть бути стягнуті на користь держави.

Обмеження прав – за певних умов виконавча служба може обмежити деякі права боржника, наприклад, право на виїзд за кордон.

“Соціальні виплати – якщо боржник отримує соціальні виплати, виконавча служба може накласти на них стягнення. Проте є певні види соціальних виплат, які не можуть бути заарештовані, такі як допомога на дітей, пенсії за віком та інші виплати, передбачені законодавством”, – каже юрист.

Громадські роботи – якщо боржник не має можливості заплатити штраф, суд може призначити громадські роботи як альтернативу грошовому штрафу.

“Ці механізми забезпечують певний рівень виконання рішень суду та інших органів, навіть якщо у боржника немає офіційного доходу чи власності”, – зазначає Франчук.

Ольга Степанова

Recent Posts

Вчений, який “помолодшав” на 15 років, назвав найкращий сніданок для довголіття

Генеральний директор і президент Інституту досліджень старіння імені Бака, доктор Ерік Вердін стверджує, що йому…

4 години ago

Вже офіційно: за порушення правил мобілізації в українців відбиратимуть житло, гроші та авто

Чоловіки, які порушують правила мобілізаційного обліку, ризикують втратити не лише кошти, а й нерухомість. Про…

4 години ago

Депутати готуються підняти штрафи для водіїв

В українському парламенті розглядається черговий законопроект про підвищення штрафів для водіїв. За деякі порушення, вчиненні…

4 години ago

Долару кінець? У Нацбанку вирішили перевести всіх на іншу валюту

Голова Національного банку України Андрій Пишний повідомив, що країна розглядає можливість відмови від використання долара…

4 години ago

Зміни у врученні повісток: тепер відкрутитися не вийде

Кабмін вирішив зробити систему військового обліку більш прозорою та цифровою. Тепер, якщо повістку вручили особисто на папері,…

4 години ago

Освіта стане не по кишені: Кабмін наказав ВНЗ різко підняти ціни

Вартість навчання на контрактній формі в закладах вищої освіти в Україні злетить. Таку заяву зробив в інтервʼю ZN.UA заступник…

4 години ago