Якщо немає ні доходів, ні майна: як ТЦК стягуватимуть штрафи з військовозобов’язаних

Військовозобов’язані громадяни, які не оновили дані в ТЦК про місце свого проживання, номер телефону та електронну адресу, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності. Їм загрожує штраф від 17000 до 25500 гривень. Як же штрафуватимуть тих, хто не має доходів, розповідає РБК-Україна.

За словами юриста, якщо людина офіційно не працевлаштована, то в цьому випадку може бути наступний алгоритм стягнення штрафів:

  • ТЦК та СП, ймовірно, спочатку спробують стягнути штраф із банківського рахунку військовозобов’язаного, якщо такий у нього є
  • якщо на рахунку немає коштів, ТЦК та СП може звернутися до суду з позовом про стягнення штрафу з майна військовозобов’язаного
  • однак, якщо у військовозобов’язаного справді немає майна, з якого можна стягнути штраф, його, ймовірно, не зможуть притягнути до відповідальності

В Україні стягнення штрафів з осіб, які не мають грошей і офіційно не працюють, може здійснюватись декількома способами. Нижче наводимо механізми для примусового стягнення.

“Примусове виконання – виконавча служба може накладати арешт на майно боржника, включаючи транспортні засоби, нерухомість та інші цінності. Якщо боржник не має арештованого майна, виконавча служба може вжити інших заходів”, – пояснює Франчук.

Арешт банківських рахунків – якщо боржник має банківські рахунки, ними може бути накладений арешт, і кошти з них можуть бути стягнуті на користь держави.

Обмеження прав – за певних умов виконавча служба може обмежити деякі права боржника, наприклад, право на виїзд за кордон.

“Соціальні виплати – якщо боржник отримує соціальні виплати, виконавча служба може накласти на них стягнення. Проте є певні види соціальних виплат, які не можуть бути заарештовані, такі як допомога на дітей, пенсії за віком та інші виплати, передбачені законодавством”, – каже юрист.

Громадські роботи – якщо боржник не має можливості заплатити штраф, суд може призначити громадські роботи як альтернативу грошовому штрафу.

“Ці механізми забезпечують певний рівень виконання рішень суду та інших органів, навіть якщо у боржника немає офіційного доходу чи власності”, – зазначає Франчук.

Ольга Степанова

Recent Posts

Як вибрати енергоефективний газовий котел: корисні поради

З наближенням опалювального сезону в Україні важливо подбати про те, щоб ваше житло було забезпечене надійним джерелом…

2 хв. ago

У Білгороді ліквідовано російського пропагандиста (відео)

У Білгороді 15 вересня зламали череп кремлівському пропагандисту Олександру Коробову на прізвисько Краб. Він помер…

10 хв. ago

Чоловік зіткнувся з ведмедем, залізши до його лігва: чим це закінчилося (відео)

Сербський блогер зняв на відео момент, коли він зіткнувся з ведмедем, залізши в його лігво.…

21 хв. ago

Що загрожує чоловікам за незаконний перетин кордону під час війни

В умовах воєнного стану в Україні військовозобов'язаним чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати…

29 хв. ago

У Bloomberg оцінили можливість громадянських заворушень у 20 найбільших економіках світу

США поступаються лише Туреччині та Росії серед 20 найбільших економік світу, які, ймовірно, зазнають насильницьких…

37 хв. ago

Найекстремальніша “хвиля-вбивця” в історії: гігантська стіна води досягла висоти 4 поверху (відео)

Океан покриває більшу частину поверхні планети, але все ще є найбільш маловивченим місцем на Землі.…

45 хв. ago