Ухилянтів не тільки позбавлятимуть водійських прав, а й забиратимуть автівки: як цього уникнути

Закон про посилення мобілізації дозволяє тимчасово позбавляти водійських прав осіб, які ухиляються від військового обліку. Однак на цьому неприємності ухилянтів-автовласників не закінчуються. За злісне порушення мобілізаційного законодавства вони можуть залишитися і без машини, якщо спробують проігнорувати штрафи.

Міністерство юстиції України раніше публікувало список майна, яке не можна конфіскувати в ухилянта-неплатника. Та автомобілів (як і інших засобів пересування, наприклад, мотоциклів) там немає. Тобто їх можна вилучати. Ба більше, продавати нерухоме майно виконавча служба може лише у тому випадку, якщо ухилянт не має рухомого майна, тобто транспортних засобів.

Тобто першочерговий арешт та потенційний продаж на аукціоні їх автомобілів загрожує саме автовласникам. Спосіб уникнути цього – або не ухилятися від військового обов’язку або справно і вчасно оплачувати всі штрафи.

Як відомо, оновлене законодавство дозволяє ТЦК штрафувати громадян за невиконання чинних мобілізаційних вимог на суми від 17 000 до 25 500 гривень. Отримати стягнення можна за неявку за повісткою, непоновлення військово-облікових даних та інші порушення. При цьому на оплату адміністративного штрафу в автомобіліста буде всього 15 днів.

Якщо погасити заборгованість він не встигне, справу передадуть до виконавчої служби, яка в рамках провадження з примусового стягнення коштів може заарештовувати банківські рахунки, рухоме і нерухоме майно, включно з транспортними засобами. У разі накладення арешту на автомобіль, його можуть вилучити і відправити на штрафмайданчик. Також машину можуть відправити на аукціон, щоб продати, а за вилучені кошти погасити штрафи. Залишок коштів повернуть автовласникові.

Автоматичних штрафів не буде, а на оскарження лише 10 днів

Українці, які проігнорували оновлення військово-облікових даних, не отримають штрафи автоматично. Їх можуть виписати від трьох місяців до одного року з моменту виявлення або вчинення адміністративного правопорушення. Слід пам’ятати, що розмір штрафу за порушення військового обліку коливатиметься від 17500 до 25 000 грн.

Але добровільний період сплати штрафу становить лише 15 днів. Після цього відбувається примусове стягнення оплати, якщо за цей час її не було зроблено. Примусове стягнення передбачає подвоєння суми штрафу, сплату виконавчого збору та судових витрат. У підсумку, штраф зростає з 17,5 тис. до понад 37,5 тисяч

При цьому на оскарження штрафу громадяни матимуть лише 10 днів від моменту винесення ТЦК адміністративної постанови. Тобто слід уважно стежити за часом появи документа. У момент розгляду справи про адміністративне правопорушення ТЦК не може виписати штраф повторно. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Кім Чен Ин попередив про ризик ядерної війни

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин звинуватив США в нагнітанні напруженості та провокаціях, заявивши, що…

5 хв. ago

Деталі, які перетворять ваш зимовий гардероб на витвір мистецтва

Зима — це той період року, коли ми всі разом вирішуємо, що виглядати як персонаж…

8 хв. ago

Сніг, дощ та сильний вітер: які регіони України накриє негода

Синоптик Наталія Діденко розповіла, яка погода буде в Україні у п'ятницю, 22 листопада. Як передає "Хвиля", про це…

13 хв. ago

Росія намагається зімкнути “два котли”

На Курахівському напрямку російські окупанти намагаються влаштували відразу два котли для ЗСУ. Росіяни вже окупували…

23 хв. ago

Париж у шоці: злочинці із сокирами пограбували музей Коньяк-Же

Якщо ви думали, що Париж — це лише романтика, вино і круасани, то злочинці, озброєні…

29 хв. ago

Що станеться з організмом, якщо їсти картопля щодня

Картопля - одна з найпопулярніших і універсальних овочів. Він доступний, недорогий і багатий на поживні…

31 хв. ago