Ухилянтів не тільки позбавлятимуть водійських прав, а й забиратимуть автівки: як цього уникнути

Закон про посилення мобілізації дозволяє тимчасово позбавляти водійських прав осіб, які ухиляються від військового обліку. Однак на цьому неприємності ухилянтів-автовласників не закінчуються. За злісне порушення мобілізаційного законодавства вони можуть залишитися і без машини, якщо спробують проігнорувати штрафи.

Міністерство юстиції України раніше публікувало список майна, яке не можна конфіскувати в ухилянта-неплатника. Та автомобілів (як і інших засобів пересування, наприклад, мотоциклів) там немає. Тобто їх можна вилучати. Ба більше, продавати нерухоме майно виконавча служба може лише у тому випадку, якщо ухилянт не має рухомого майна, тобто транспортних засобів.

Тобто першочерговий арешт та потенційний продаж на аукціоні їх автомобілів загрожує саме автовласникам. Спосіб уникнути цього – або не ухилятися від військового обов’язку або справно і вчасно оплачувати всі штрафи.

Як відомо, оновлене законодавство дозволяє ТЦК штрафувати громадян за невиконання чинних мобілізаційних вимог на суми від 17 000 до 25 500 гривень. Отримати стягнення можна за неявку за повісткою, непоновлення військово-облікових даних та інші порушення. При цьому на оплату адміністративного штрафу в автомобіліста буде всього 15 днів.

Якщо погасити заборгованість він не встигне, справу передадуть до виконавчої служби, яка в рамках провадження з примусового стягнення коштів може заарештовувати банківські рахунки, рухоме і нерухоме майно, включно з транспортними засобами. У разі накладення арешту на автомобіль, його можуть вилучити і відправити на штрафмайданчик. Також машину можуть відправити на аукціон, щоб продати, а за вилучені кошти погасити штрафи. Залишок коштів повернуть автовласникові.

Автоматичних штрафів не буде, а на оскарження лише 10 днів

Українці, які проігнорували оновлення військово-облікових даних, не отримають штрафи автоматично. Їх можуть виписати від трьох місяців до одного року з моменту виявлення або вчинення адміністративного правопорушення. Слід пам’ятати, що розмір штрафу за порушення військового обліку коливатиметься від 17500 до 25 000 грн.

Але добровільний період сплати штрафу становить лише 15 днів. Після цього відбувається примусове стягнення оплати, якщо за цей час її не було зроблено. Примусове стягнення передбачає подвоєння суми штрафу, сплату виконавчого збору та судових витрат. У підсумку, штраф зростає з 17,5 тис. до понад 37,5 тисяч

При цьому на оскарження штрафу громадяни матимуть лише 10 днів від моменту винесення ТЦК адміністративної постанови. Тобто слід уважно стежити за часом появи документа. У момент розгляду справи про адміністративне правопорушення ТЦК не може виписати штраф повторно. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

15 хв. ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

37 хв. ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

43 хв. ago

Так яйця ви ще не готували: оригінальна ідея ситного сніданку

Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…

44 хв. ago

Батьки, готуйтеся: медики тепер підуть по квартирах перевіряти дітей

Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…

1 годину ago

Тут вам не Лондон: турист відвідав Україну і розповів, що його вразило найбільше

Для певної категорії мандрівників найцікавіші подорожі – ті, що до небезпечних країн, на кшталт Афганістану. На…

1 годину ago