Українці, які покинули свої домівки після початку повномасштабної війни, масово повертаються додому. Причому їх не лякає небезпека поблизу територій, де йдуть активні бойові дії. Названо причини змін, які спостерігаються у суспільстві.
Переселенці – люди зі статусом внутрішньо переміщених осіб – змушені повертатися додому попри ризик опинитися в окупації та регулярні обстріли з боку російських окупантів. Влада урізає їм виплати, оренда житла і продукти харчування дорогі, а з працевлаштуванням виникають складнощі.
Голова робочої групи з питань житла тимчасової спецкомісії із захисту прав переселенців у парламенті Максим Ткаченко зазначив, що українці повертаються навіть у населені пункти, тимчасово окуповані РФ.
На початку повномасштабної війни держава виплачувала ВПО по 3000 грн на дітей та по 2000 грн на дорослих. Наразі більшості переселенців обмежили грошову допомогу. Її залишили лише вразливим категоріям населення.
За словами Ткаченко, значна частина внутрішньо переміщених осіб потребує фінансової підтримки, тому що вони орендують квартири. У великих містах у західному регіоні дешевше 9000 грн житло винайняти не вдасться. У селах нерухомість доступніша, проте з комунальними послугами також вийде кругленька сума.
За словами Максима Ткаченко, у Державній міграційній службі України та Офісі Омбудсмена надали дані про 130 тисяч переселенців, які повернулися додому. Нардеп наголосив, що народні обранці закликали мерів міст забезпечити адекватні ціни на житло для ВПО, а не “обдирати” їх.
Але ситуація на краще не змінилася, до того ж у Мінреінтеграції пояснили, що на зменшенні фінансування переселенців наполягали міжнародні партнери. За міжнародними нормами вказано, що адаптація ВПО займає два роки. І ті, кому вдалося налагодити життя за межами рідного міста чи села, не мають отримувати допомоги від держави.
Експерт із соціальної та економічної політики Павло Розенко наголосив, що Кабмін ухвалив неправильне рішення, відібравши виплати у ВПО.
“Уряд вирішив, що працездатним переселенцям не потрібна допомога від держави. Виживайте як хочете, дбайте про себе самі — виходить так. Необхідність влаштування на роботу на новому місці ніхто не скасовував, але ж грошову допомогу платили, щоб людина могла орендувати житло. Нова робота не вирішить житлове питання, не кожен переселенець навіть за 10 років заробить на квартиру в іншому місті”, – цитує аналітика “Фокус”.
Нові автомобілі зазвичай оснащені сучасними технологіями, що забезпечують безпечне та комфортне водіння. При виборі оптимального авто для…
Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…
Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…
Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…
Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…
Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…