З відстрочкою – у ТЦК: кого мобілізують попри захист

В Україні триває мобілізація, і багато чоловіків, які отримали відстрочку, вважають себе захищеними. Проте це не так. Якщо обставини змінилися, держава має право скасувати бронювання, і військовозобов’язаний може отримати повістку. Важливо розуміти, що саме може призвести до втрати відстрочки.

Згідно із законом, є кілька головних підстав для анулювання відстрочення. Якщо людина мала інвалідність, але медико-соціальна експертна комісія переглянула її стан і не підтвердила діагноз – бронювання скасовується. Те ж саме стосується випадків, коли ВЛК визнає людину придатною до служби після шести місяців тимчасової непридатності.

Ще один поширений випадок – діти. Якщо військовозобов’язаний мав трьох неповнолітніх дітей, а найстаршій виповнилося 18 років, відстрочка більше не діє. Така ж ситуація з доглядом за родичами: якщо особа, за якою здійснювався догляд, більше не потребує допомоги (наприклад, через одужання або зміну обставин), то право на відстрочку анулюється.

Окремо варто звернути увагу на бронювання від підприємств. Якщо організація втратила статус критично важливої для економіки або припинила виконання мобілізаційного замовлення, всі її працівники автоматично можуть бути мобілізовані. Крім того, якщо особу звільнили з підприємства чи установи, що надала бронювання, відстрочка теж втрачається.

Освітній фактор також відіграє важливу роль. Якщо студент або науковець закінчив навчання чи був звільнений з посади у навчальному закладі, його можуть мобілізувати. Вчителі, науковці та викладачі мають право на відстрочку тільки за умови зайнятості не менше ніж на 0,75 ставки.

Також під мобілізацію можуть потрапити колишні народні депутати. Якщо особа втратила депутатський мандат, її можуть призвати на службу. Аналогічно, якщо ліквідовується державний орган чи установа, яка надавала відстрочку, її працівники втрачають бронювання.

Серед інших причин скасування відстрочення:
– закінчення терміну дії бронювання та його невідновлення;
– ліквідація органу влади чи підприємства, яке надавало бронювання;
– звільнення особи з підприємства, що мало статус критично важливого.

Романчук Микола

Recent Posts

Що буде з доларом в Україні: прогноз на найближчий час

Курс валют в Україні не зазнає різких змін у найближчій перспективі. Рівень стабільності підтримує Нацбанк.…

7 години ago

“Бусифіковані повертаються з фронту та мстять ТЦК”: що відомо

Російська пропаганда поширює новий вкид, перекрутивши реальну новину. У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки…

7 години ago

Лавров пообіцяв жорстку відплату ЄС за підтримку України

Глава МЗС Росії звинуватив Європу у підтримці диверсій проти РФ. Він пригрозив "жорсткою відповіддю" на…

7 години ago

Білий дім прокоментував образливі заяви сина Байдена на адресу Трампа

Син експрезидента США різко висловився про чинного главу держави. У Білому домі публічно відповіли на…

7 години ago

Сьогодні Земля здійснить другий найкоротший день в історії

22 липня 2025 року Земля завершить своє обертання трохи швидше, ніж зазвичай — цей день…

7 години ago

Польща закликає своїх громадян покинути Росію

Міністерство закордонних справ Польщі закликало своїх громадян покинути територію Росії, якщо для цього немає життєво…

8 години ago