Конституція України зобов’язує кожного громадянина захищати державу, однак міжнародні норми передбачають винятки для людей, які відмовляються від носіння зброї з міркувань совісті. Чи можуть таких громадян примушувати до служби у ЗСУ? Відповідь на це питання днями дала Венеціанська комісія.
Конституційний Суд України розглядав справу громадянина, який відмовився від військової служби через релігійні переконання. Він належить до релігійної громади адвентистів сьомого дня, для яких використання зброї суперечить вірі. Венеціанська комісія – орган Ради Європи, що займається правовими питаннями – проаналізувала ситуацію та висловила свої рекомендації.
Наразі в Україні існує можливість проходження альтернативної (невійськової) служби, проте ця процедура складна та не завжди працює ефективно. Висновки Венеціанської комісії можуть стати поштовхом для змін у законодавстві, які дозволять громадянам більш прозоро реалізовувати своє право на альтернативну службу.
Конституційний Суд має прийняти остаточне рішення, і його вердикт вплине на майбутнє мобілізаційної політики держави.
Гриби, які є основними учасниками екосистеми під лісовою підстилкою, забезпечують кругообіг поживних речовин і здоров’я рослин. Ці невидимі,…
Цифровий регулятор Великої Британії Ofcom оштрафував компанію Fenix International Limited, яка є оператором платформи OnlyFans,…
В умовах затяжної війни питання мобілізації набирає нових обертів. Замість того, щоб підвищувати мобілізаційний вік,…
Ощадбанк запроваджує нову систему захисту клієнтських фінансових операцій шляхом посилення автентифікації, що спрямована на протидію…
До лав Збройних сил України за «Контрактом 18-24» долучилася перша дівчина. Як інформує Генеральний штаб ЗСУ.…
В Україні будь-який охочий може придбати за 3 мільйони гривень особистий пасажирський літак. Втім, політати…