Доведеться виживати за власний кошт: кому не варто розраховувати на допомогу

Власники житла на тимчасово окупованих територіях опинилися в складній ситуації. Нарахування комунальних платежів триває, навіть якщо послуги фактично не надаються. Проте далеко не всі мають обов’язок їх сплачувати.

Як пояснюють юристи, якщо на окупованій території немає можливості отримувати комунальні послуги через знищену інфраструктуру чи відсутність контролю з боку української влади, то й платити за них українці не повинні. Однак це не означає, що нарахування боргів автоматично припиняється.

Законодавство України передбачає, що у випадку відсутності фактичного постачання комунальних послуг борги можуть не враховуватися. Але все залежить від конкретної ситуації, і навіть у разі припинення надання послуг компанії можуть продовжувати виставляти рахунки.

Юристи рекомендують подавати постачальникам комунальних послуг офіційні документи, що підтверджують неможливість проживання у квартирі. Це може бути довідка внутрішньо переміщеної особи або інші підтверджувальні документи.

Держава також пропонує механізми вирішення питання:
– Надання пільг.
– Відстрочка платежів.
– Реструктуризація заборгованості.

Водночас, якщо на ТОТ комунальні компанії продовжують працювати під контролем окупантів, то їхня діяльність може вважатися незаконною. Це ще більше ускладнює ситуацію, адже українські компанії не можуть стягувати плату за те, що вони фактично не постачают

Українцям, які мають житло на тимчасово окупованій території або в зоні активних бойових дій, варто звернутися до постачальників послуг та пояснити ситуацію. Надання підтверджувальних документів допоможе уникнути несправедливих нарахувань.

Романчук Микола

Recent Posts

У Росії масові облави та затримання: чому Кремль “закручує гайки”

Росія намагається поповнити свою армію охочими воювати проти України. Як зазначають українські посадовці, попри мирну…

27 секунд ago

Уже не діти: 17-річних юнаків зобов’язали зʼявитися до ТЦК — названо дату

Президент Володимир Зеленський підписав закон, згідно із яким, від 1 січня до 31 липня громадяни…

8 хв. ago

Масові перевірки від податкової у 2025: хто першим попаде під приціл

Починаючи з 2025 року, податкова знову активізує перевірки бізнесу. Особливу увагу приділятимуть платникам з підвищеним…

15 хв. ago

Готові виїхати назавжди: понад 20% українців хочуть залишити країну – причини

Потенційна нова хвиля міграції з України не спричинена незначними змінами на фронті чи короткочасними відключеннями світла. Вона…

24 хв. ago

Пенсії, субсидії та лікарняні: хто з українців встигне отримати виплати до Великодня

Українцям показали, як відбувається фінансування виплат за квітень. Про це повідомила пресслужба ПФУ. Пенсійний фонд України знову оновив…

33 хв. ago

Оце так поворот: в Україні буде нова основна валюта – що чекає на гривню

На сьогодні основною валютою, до якої прив’язується курс валют в Україні, залишається долар США. Водночас…

41 хв. ago