З 1 вересня українці, які знаходяться в цій країні, повинні покинути безплатне житло, якщо вони вичерпали термін 90 днів станом на 31 серпня.
Юридична консультантка Міжнародної організації з міграції (IOM) Тереза Ібрагім розповіла ProUkraїnu, що їх чекає та як їм слід діяти.
За її словами, зміни щодо безплатного житла діють для абсолютно всіх вразливих осіб: вагітних жінок, осіб старше 65 років, осіб з інвалідністю та інших. Один із варіантів, звісно, продовжувати подаватися на отримання фінансової допомоги. Також з січня 2024 року збільшилися виплати на житло саме для вразливих осіб.
Якщо людина живе в квартирі, що зареєстрована спеціальному реєстрі Мінпраці, сума виплат становить 6 000 крон на особу. За умови проживання в будь-якому іншому типі житла — 4800 крон на людину.
Другий варіант — звернутися по надзвичайну екстрену допомогу. Тепер з січня можна подати заявку повторно, й саме у випадках, коли людині загрожує втрата житла або вона просто не має засобів для існування, тощо.
«Але, на жаль, якщо людина не хоче залишитися в гуртожитку й платити власнику, необхідно починати шукати житло. Важливо також згадати, що в Чехії загалом менше квартир, і більшість з них не обставлені меблями, тож про це так потрібно буде подбати. Ймовірно, готується певна фінансова допомога в рамках урядової програми, яка розпочнеться цього літа, але поки що нічого не було ухвалено. Допомога буде спрямована, вірогідно, на вразливих осіб, які переїжджатимуть у квартири», – розповіла експертка.
У пошуках житла вона порадила звертатися до неприбуткових організацій, які працюють із українськими біженцями. Вони мають контакти гуртожитків і допомагають обрати інше житло.
Також є проєкт, який має назву Umapa, до якого має доступ будь-хто. Umapa збирає інформацію про всі гуртожитки в Чехії та детальну інформацію про них: скільки коштує проживання, як обставлене житло, скільки людей там живе, скільки місць доступно. Проєкт ще оновлюється і чим далі, тим буде більше даних.
Що стосується осіб, які тільки приїхали у Чехію, то з січня прохати про безплатне житло можна тільки в Крайовому центрі допомоги Україні в Остраві.
«Не в будь-якому регіоні, а тільки в Остраві. Людина приїжджає туди, подає заявку на тимчасовий захист і водночас просить гуманітарне житло. Якщо людина приїжджає в день, коли KACPU зачинений або вночі — є два тимчасові притулки: в Остраві та у Брно. Саме там можна зачекати та переночувати, перед тим, як призначать певне житло», – підсумувала Тереза Ібрагім.
Консультації для ухилянтів зараз – великий ринок, що має ажіотажний попит. Адвокати, які записують "антимобілізаційні відео",…
Результати дослідження Центру соціального моніторингу (ЦСМ) показали, що значна більшість українців підтримує рішення розпочати переговори з…
Китай перебуває на завершальному етапі підготовки своїх військових сил для можливого вторгнення на Тайвань, заявляють…
В РФ хочуть легалізувати терористичний рух "Талібан". Тож речник Путін Пєсков пообіцяв проінформувати, якщо буде…
Російський співак Олександр Буйнов, який відкрито підтримує агресію Росії проти України, бореться з останньою стадією…
У Харкові працівника "Метрополітену" судили за поширення відомостей про місця проведення мобілізаційних заходів. Інформація про…