Українська система освіти переживає черговий виток трансформацій, і цього разу зміни стосуються старшої школи. Реформа, що передбачає створення мережі академічних ліцеїв, викликає більше запитань, ніж відповідей. У Міністерстві освіти і науки стверджують, що все продумано, але чи так це насправді?
Згідно із законом, ліцеї мають стати окремими закладами, які будуть відокремлені від гімназій і початкових шкіл. Там навчатимуться учні 10–12 класів, що забезпечить їм повну середню освіту. Ідея начебто правильна, але є нюанс: у ліцеї має бути щонайменше 300 учнів (по чотири класи кожного року навчання). Якщо громада не зможе забезпечити таку кількість учнів, ліцей не створять.
Тобто, якщо ви живете у невеликій громаді, ваші діти, ймовірно, муситимуть щодня добиратися до сусіднього міста чи жити в пансіоні при ліцеї.
Вчителька та журналістка Інна Фрідкіна у своїй публікації наголошує на недосконалостях реформи. За її словами, держава не надає гарантій, що для ліцеїв будуть створені всі необхідні умови:
І хоча реформа має завершитися до 2030 року, вже зараз зрозуміло, що її впровадження супроводжується численними складнощами.
Оксфордські вчені почали нове дослідження малярії, спричиненої паразитом Plasmodium vivax. Цей вид паразита відомий своєю…
Мобілізація в Україні продовжена до 7 лютого 2025 року, але є категорії громадян, які не…
Французькі виробники шампанського продали за підсумками 2024 року 271,4 млн пляшок алкогольного напою, що на…
У людей, які перебувають під загрозою інфаркту міокарда, виявили унікальний генетичний маркер у крові. До…
Кросовери та позашляховики залишаються одними з найпопулярніших типів легкових автомобілів у світі. Особливо цінуються серед деяких…
На Дніпропетровщині, ймовірно, у Кривому Розі, троє чоловіків у тактичному одязі, двоє в чорному і…