Українська система освіти переживає черговий виток трансформацій, і цього разу зміни стосуються старшої школи. Реформа, що передбачає створення мережі академічних ліцеїв, викликає більше запитань, ніж відповідей. У Міністерстві освіти і науки стверджують, що все продумано, але чи так це насправді?
Згідно із законом, ліцеї мають стати окремими закладами, які будуть відокремлені від гімназій і початкових шкіл. Там навчатимуться учні 10–12 класів, що забезпечить їм повну середню освіту. Ідея начебто правильна, але є нюанс: у ліцеї має бути щонайменше 300 учнів (по чотири класи кожного року навчання). Якщо громада не зможе забезпечити таку кількість учнів, ліцей не створять.
Тобто, якщо ви живете у невеликій громаді, ваші діти, ймовірно, муситимуть щодня добиратися до сусіднього міста чи жити в пансіоні при ліцеї.
Вчителька та журналістка Інна Фрідкіна у своїй публікації наголошує на недосконалостях реформи. За її словами, держава не надає гарантій, що для ліцеїв будуть створені всі необхідні умови:
І хоча реформа має завершитися до 2030 року, вже зараз зрозуміло, що її впровадження супроводжується численними складнощами.
В Україні триває воєнний стан та мобілізація. Інформація про те, що чоловіків старше 50 років…
Соцмережу мільярдера Ілона Маска Х (кол. Twitter) залишили віцепрем'єрка Іспанії Йоланда Діас та міністри культури і…
Компанія General Atomics Electromagnetic Systems (GA-EMS) зробила важливе досягнення, яке може змінити майбутнє космічних досліджень.…
Ціни на нафту пішли донизу після того, як президент США Дональд Трамп пригрозив запровадити мита…
СБУ затримала відомого адвоката з Дніпра, який коригував ракетні удари РФ по місту та намагався…
Президент США Дональд Трамп заявив, що планує з 1 лютого запровадити додаткові 10-відсоткові мита на увесь китайський імпорт, аби…