Українська система освіти переживає черговий виток трансформацій, і цього разу зміни стосуються старшої школи. Реформа, що передбачає створення мережі академічних ліцеїв, викликає більше запитань, ніж відповідей. У Міністерстві освіти і науки стверджують, що все продумано, але чи так це насправді?
Згідно із законом, ліцеї мають стати окремими закладами, які будуть відокремлені від гімназій і початкових шкіл. Там навчатимуться учні 10–12 класів, що забезпечить їм повну середню освіту. Ідея начебто правильна, але є нюанс: у ліцеї має бути щонайменше 300 учнів (по чотири класи кожного року навчання). Якщо громада не зможе забезпечити таку кількість учнів, ліцей не створять.
Тобто, якщо ви живете у невеликій громаді, ваші діти, ймовірно, муситимуть щодня добиратися до сусіднього міста чи жити в пансіоні при ліцеї.
Вчителька та журналістка Інна Фрідкіна у своїй публікації наголошує на недосконалостях реформи. За її словами, держава не надає гарантій, що для ліцеїв будуть створені всі необхідні умови:
І хоча реформа має завершитися до 2030 року, вже зараз зрозуміло, що її впровадження супроводжується численними складнощами.
В Україні запровадили штрафи за незаконне носіння, продаж та виготовлення державних нагород. Це пов’язано з…
В Україні вкотре продовжили воєнний стан - до 9 травня 2025 року. Це означає, що в лютому,…
Ощадбанк запровадив суворіші процедури перевірки клієнтів для транзакцій, сума яких дорівнює або перевищує 5000 гривень,…
Психанув на мільйон доларів – мільйони готівкою, чотири нових БМВ останніх моделей, кожна – за…
Поліція Київщини разом зі Службою безпеки України викрили злочинну схему торгівлі людьми. Зловмисники утримували понад…
Президент України Володимир Зеленський заявив, що для гарантій безпеки після війни потрібно щонайменше 200 тисяч…