Несплата за комунальні послуги загрожує пенею, штрафами, а у разі накопичення великого боргу – відключенням послуг та примусовим стягненням коштів через суд.
Однак у деяких випадках українці можуть цілком законно не платити за комуналку, пояснив юрист благодійного фонду “Сприяння” Олександр Постернак.
За певних обставин споживачі можуть уникнути оплати комунальних послуг, крім централізованого опалення та доставки природного газу.
Це можливо, якщо людина не користувалася послугами через тимчасову відсутність у житловому приміщенні понад 30 календарних днів і може це підтвердити документально.
Зазвичай надаються такі документи, як довідка про взяття на облік усередині переміщеної особи, проходження військової служби або лікування. Все залежить від обставин, у яких опинився споживач.
Юрист додав, що плата за комуналку не нараховується, якщо житло було зруйноване через воєнні дії та послуги фактично не надаються. Однак від боргів, що виникли до введення воєнного стану, це не звільняє.
Олександр Постернак наголосив, що якщо споживач має підстави для звільнення від оплати комунальних послуг, то він має обов’язково повідомити про це постачальника послуг у паперовому чи електронному вигляді.
Українці, які мають статус "обмежено придатний", повинні актуалізувати його до 5 лютого 2025 року. Наразі…
Якщо вірити західним експертам, то в Україні існує проблема з рекрутингом до ЗСУ, адже середній…
Багато українців мають борги за комунальні послуги та не поспішають їх гасити. Яке ж покарання…
Українці, які не виїхали за кордон під час широкомасштабного вторгнення Росії, цілком толерантно ставляться до…
У Самборі на Львівщині Служба безпеки та кіберполіція викрила працівників філії Ощадбанку, які пограбували клієнтів…
Служба безпеки та ДБР викрили на Полтавщині масштабну схему ухилення від сплати податків до бюджету…