Вимоги до проходження ВЛК змінено: що чекає українців під час медогляду

В Україні змінилися правила проходження військово-лікарської медичної комісії, що визначає придатність громадян до військової служби. Відтепер терміни проходження ВЛК стали жорсткішими, а поняття «обмеженої придатності» скасовано, згідно з новим законом про мобілізацію.

Зокрема, громадяни, які раніше були визнані обмежено придатними, повинні пройти повторну перевірку до 4 лютого 2025 року. Це ж стосується тих, кому під час війни було встановлено другу чи третю групу інвалідності. Тепер для проходження комісії є кілька варіантів місць: ТЦК (територіальні центри комплектування), лікарні, поліклініки, госпіталі чи інші військові установи.

Чоловік, який проходить ВЛК

Направлення на проходження ВЛК видають у ТЦК, де військовозобов’язаний перебуває на обліку. Щоб отримати направлення, потрібно особисто з’явитися до ТЦК після отримання повістки на уточнення даних.

У 2024 році скорочено час на проходження ВЛК та встановлено чіткі строки проведення оглядів та досліджень. Якщо у військовозобов’язаного немає скарг на здоров’я, діють такі терміни:

  • До 4 календарних днів з моменту направлення на комісію щодо придатності до військової служби.
  • До 3 робочих днів на проведення лабораторних досліджень.
  • До 3 робочих днів на проведення інструментальних досліджень.ВЛК. Фото: imagedeliveryt

Максимальний термін проходження ВЛК становить 14 днів. Він може бути збільшений, якщо у військовозобов’язаного є захворювання, що потребують додаткових обстежень.

Військові, які перебувають на лікуванні за кордоном, можуть пройти ВЛК дистанційно. Однак після повернення в Україну вони зобов’язані пройти комісію особисто.

Голова ВЛК Індустріального районного ТЦК у Дніпрі, Олена Седлецька, пояснила, що раніше для визнання військовозобов’язаного непридатним вистачало висновку однієї комісії. Зараз потрібно отримати підтвердження ще однієї комісії протягом тих самих 14 днів. Це підвищує стандарти оцінки здоров’я та забезпечує ретельнішу перевірку.

Під час воєнного стану постанова ВЛК діє лише рік, тоді як у мирний час – п’ять років. Тобто протягом війни військовозобов’язані мають проходити ВЛК щороку, що забезпечує актуальність медичних висновків.

Коломієць Надія

Recent Posts

В Україні продовжують мобілізувати пенсіонерів, хто відмовляється – в’язниця

На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…

8 хв. ago

Розкриття банківської таємниці в Україні: експерт пояснив, в чому криється небезпека

Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…

16 хв. ago

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

26 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

35 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

43 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

50 хв. ago