Верховна Рада України вирішила не запроваджувати “економічне бронювання” через негативне ставлення громадян та очікувану підтримку від міжнародних партнерів у вигляді фінансової допомоги.
Нардеп Богдан Кицак у ефірі “День.Live” зазначив, що пропозиція щодо “економічного бронювання” викликала обурення серед українців. Багато громадян вважали, що такий закон стане підтвердженням нерівності в мобілізації, де за безпеку могли б сплачувати лише представники заможного прошарку суспільства. З огляду на суспільну реакцію та домовленості із західними країнами, від ідеї довелося відмовитися.
Кицак також пояснив, що Україна очікує від партнерів близько 39 мільярдів доларів, що має компенсувати дефіцит бюджету. Ця підтримка дозволить зосередитися на посиленні власного виробництва зброї, що є стратегічним пріоритетом держави. Власне виробництво боєприпасів дозволяє значно знизити витрати на військове забезпечення, зокрема, вартість 82-мм мін та 155-мм снарядів, які закуповуються в рамках підтримки від країн НАТО. За словами командира спецпідрозділу “Птахи Мадяра” Роберта Бровді, нинішні ціни на боєприпаси на світовому ринку зросли в кілька разів, що робить їх виробництво на українських підприємствах фінансово вигідним і стратегічно важливим для збереження ресурсів.
Таким чином, зосередження зусиль на виробництві зброї та раціональному використанні міжнародної допомоги — це курс, обраний українською владою, аби забезпечити ЗСУ необхідними ресурсами та уникнути зайвих витрат у складний для країни час.
Україна 20 листопада могла вперше вдарити далекобійними ракетами Storm Shadow/SCALP по території Росії через кілька годин після…
На Волині оголосили підозру начальнику Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який за хабарі оновлював…
У 2022 році сім'я з Австралії придбала старий будинок. А цьогоріч подружжю вдалося продати нерухомість…
До частини України уже прийшла справжня зима. Особливо погіршилися погодні умови у Карпатах. Рятувальники показали,…
У четвер, 21 листопада, погода в Києві зіпсується. У столиці очікується похолодання, яке супроводжуватиметься дощем…
США можуть ввести майже 40% тарифи на імпорт з Китаю на початку наступного року. Такий крок може…