Один мобілізований коштує мільйон триста, – економіст про економічне бронювання

Поки в Україні вирішується доля економічного бронювання, економісти попереджають про можливі наслідки для економіки держави. Тимчасове призупинення процедури викликало хвилю дискусій, а до 15 листопада 2024 року планується провести аудит рішень, прийнятих урядом щодо бронювання військовозобов’язаних.

Чому бронювання важливе для економіки?

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин пояснив, що економічний комплекс України побудований на основі підприємств, які наповнюють бюджет держави. За його словами, заброньовані працівники є невід’ємною частиною цих процесів, адже вони забезпечують стабільну роботу бізнесу.

“Якщо людину мобілізували, робоче місце залишається пустим. Замінити такого працівника буде складно — потрібен час для навчання новачка та наявність необхідних кваліфікацій”, — наголошує Пендзин.

Призупинення бронювання: що сталося

Економіст зазначив, що тимчасове припинення бронювання, ймовірно, пов’язане з реакцією Володимира Зеленського, який виступив проти бронювання 1,5 мільйона осіб. Через це уряд переглянув правила, які визначають критично важливі підприємства, та залишив право на бронювання лише за міністерствами. Усі прийняті рішення будуть перевірені та переглянуті.

Пендзин попереджає, що такі дії можуть призвести до того, що частина підприємств зупинить свою роботу, що стане загрозою для наповнення бюджету. “Економіка має працювати, інакше не буде грошей на утримання вже мобілізованих вояків”, — підкреслює він.

Витрати на мобілізацію: мільйони з бюджету

За підрахунками економіста, один мобілізований коштує бюджету України 1,3 мільйона гривень на рік. Ця сума не включає міжнародну допомогу та донати від партнерів. Пендзин наголошує, що для підтримки фінансової стабільності держави потрібно чітко визначити, які підприємства є критичними для безпеки та оборони країни.

“Економіка буде функціонувати лише тоді, коли ключові фахівці залишатимуться на своїх місцях, а не відправлятимуться на фронт. Потрібно формувати стратегію, яка захистить фінансові інтереси країни, адже без цього бюджет не витримає навантаження”, — підсумував експерт.

Романчук Микола

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

10 хв. ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

18 хв. ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

30 хв. ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

39 хв. ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

50 хв. ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

59 хв. ago