Чоловіки вигадали нові умови проходження ВЛК: лікарі не зможуть проігнорувати

Виявляється, що проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) тепер не просто формальність, а справжнє шоу з участю адвокатів. Медичний персонал більше не може дозволити собі “закривати очі” чи маніпулювати висновками, адже за їхніми діями уважно стежать юристи. Це створює додаткові гарантії для військовозобов’язаних та забезпечує прозорість і об’єктивність медичних рішень.

Про цю тенденцію розповів начальник управління охорони здоров’я Волинської ОДА Юрій Легкодух в ефірі програми “Теревені про Луцьк” на телеканалі “Конкурент TV”. За його словами, присутність адвокатів під час проходження ВЛК значно знижує ризики маніпуляцій чи необ’єктивних висновків з боку медиків, забезпечуючи чесність і правильність проведення оглядів.

“Майже кожен військовозобов’язаний приходить з адвокатом… Він хоче мати юридичний супровід під час проходження комісії. І жоден лікар не братиме на себе відповідальність писати якісь сумнівні речі чи обманювати, тому що все фіксується і документується. Тому думка про те, що якщо ти вже прийшов на ВЛК — то це вже все, є хибною”, — наголосив медик.

Нові реалії для медиків та військовозобов’язаних

Присутність юристів під час медичних оглядів допомагає уникнути конфліктних ситуацій та забезпечує дотримання прав осіб, які проходять комісію. Лікарі тепер змушені бути максимально об’єктивними та професійними, адже будь-яка помилка може мати юридичні наслідки.

Юрій Легкодух також зазначив, що затягування обстежень стало очевидним. “Не можна вигадувати діагнози здоровим людям, які раніше не мали проблем зі здоров’ям”, — підкреслив він. Це означає, що процес проходження ВЛК стає більш прозорим і справедливим для всіх учасників.

Чи зміниться система?

Питання в тому, чи стане така практика новим стандартом для всієї країни. Присутність адвокатів під час медичних оглядів може стати новою нормою, змушуючи систему працювати більш ефективно та чесно. З одного боку, це додаткова гарантія для військовозобов’язаних. З іншого — виклик для медичного персоналу, який має працювати під пильним наглядом.

Романчук Микола

Recent Posts

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

3 хв. ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

12 хв. ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

23 хв. ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

32 хв. ago

Виїзд за кордон у грудні: що зміниться для українців та кому дадуть зелене світло

В умовах воєнного стану в Україні чоловікам віком від 18 до 60 років, як правило,…

44 хв. ago

В США попередили оборонні компанії про підготовку диверсії Кремлем, – NYT

Американські спецслужби США радять своїм оборонним компаніям посилити охорону й онлайн-безпеку об'єктів. Це пов'язано з…

53 хв. ago