В умовах воєнного стану та мобілізації в Україні військовозобов’язані можуть зіткнутися з накладенням штрафів за ухилення від служби. За неявку до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) за повісткою передбачені штрафи від 17 000 до 25 000 гривень для громадян і від 34 000 до 59 500 гривень для посадових та юридичних осіб. Проте існують ситуації, коли такі штрафи можна успішно оскаржити.
Юрист Дмитро Франчук пояснює, в яких випадках штрафи від ТЦК та СП можуть бути неправомірними та як діяти в такій ситуації.
Порушення процедури накладення штрафу:
Відсутність підстав для накладення штрафу:
Неналежні дії з боку працівників ТЦК та СП:
Оскаржити штраф можна протягом 30 днів з моменту його накладення. Для цього слід:
Якщо ваша заява не була задоволена, ви маєте право звернутися до суду. Дмитро Франчук зазначає, що в Україні вже є прецеденти успішного оскарження таких штрафів.
Ваша обізнаність — ваш захист. Якщо вважаєте, що штраф накладено безпідставно, не вагайтеся оскаржити його. Правова підтримка та дотримання процедур допоможуть відстояти ваші права.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…