Рада ухвалила закон про заборону Московської церкви

Верховна Рада ухвалила в цілому урядовий законопроєкт № 8371 щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, що мають керівний центр у державі, яка здійснює збройну агресію проти України. Під це визначення потрапляє Московська церква, яка працює в Україні під брендом УПЦ МП.

За підтримку законопроєкту проголосувало 265 народних депутатів.

В першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій» був підтриманий ще у жовтні минулого року. Перед другим читанням в законопроєкт було внесено низку правок.

Зокрема, в останній момент було змінено назву – тепер він називається «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій».

Закон набуде чинності через 30 днів після публікації, але при цьому релігійним організаціям, щодо яких буде встановлений зв’язок з Російською православною церквою, надається дев’ять місяців, аби цей зв’язок розірвати. В першому варіанті законопроєкту цей термін складав шість місяців. Подовження строків для визначення було подано як компроміс задля проходження законопроєкту в залі.

Після цього Державна служби з етнополітики та свободи совісті може звертатися до суду задля припинення діяльності релігійної організації. Згідно з законопроєктом, саме ДЕСС має проводити релігієзнавчі експертизи щодо виявлення підлеглості релігійних організацій у канонічних та організаційних питаннях центру впливу, що знаходиться на території держави-агресора.

До другого читання також була в інший спосіб виписана норма, що стосується прав релігійних організацій, які, не мають зв’язків із РПЦ, безоплатно користуватися державним і комунальним майном для проведення служб, обрядів та інших заходів. Цей порядок має встановити Кабінет Міністрів. При цьому пов’язані з Москвою релігійні організації права користуватися державним і комунальним майном будуть позбавлені.

В законопроєкт між читаннями внесена правка, на якій наполягав голова СБУ Василь Малюк. Згідно з нею, припинення діяльності релігійної організації у судовому порядку здійснюється у разі засудження її уповноважених осіб за вчинення злочину проти основ національної безпеки України або за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтями 161, 258 – 258-6, 436 – 438, 442, 447 Кримінального кодексу України. Це статті – «порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками», «терористичний акт», «пропаганда війни», «планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни», «порушення законів та звичаїв війни», «геноцид» та «найманство».

Ольга Степанова

Recent Posts

Трамп натякнув на швидку зустріч із Зеленським, – ЗМІ

Кандидат у президенти Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп натякнув на можливу зустріч із президентом України…

9 хв. ago

Готуйте гаманці: тарифи на комунальні послуги зростуть

В Україні скоро можуть розпочатися зміни у тарифах на ключові комунальні послуги. Незважаючи на те,…

19 хв. ago

Ще одна країна обмежила експорт зброї в Ізраїль

Німеччина тимчасово призупинила частину експорту військових озброєнь до Ізраїлю на тлі судових позовів, у яких…

30 хв. ago

Соловйов висміяв солдатів РФ у прямому ефірі. ВІДЕО

Державна пропаганда РФ надіслала чіткий сигнал своїм солдатам, що скаржитися на так звані «м'ясні штурми»…

43 хв. ago

Виправдання не спрацюють: ТЦК жорстко покарають чоловіків за відмову

З травня 2024 року в Україні введено нові правила мобілізації. Військовозобов'язані чоловіки зобов'язані пред'являти військово-обліковий…

47 хв. ago

Чому яблука потрібно збирати лише вранці чи ввечері: секрети досвідчених дачників

На перший погляд може здатися, що немає жодної різниці в тому, коли саме слід збирати…

55 хв. ago