Борги за комунальні послуги — кому загрожує пеня та відключення послуг

На споживачів за ігнорування рахунків за житлово-комунальні послуги чекають пеня, штрафи, відключення послуг, а також стягнення заборгованої суми через суд. Проте є спосіб, як уникнути розвитку такого негативного сценарію.

Про це розповіли фахівці в одному з водоканалів Київської області.

Як уникнути проблем через борги за послуги ЖКГ

У 2024 році уряд скасував заборону на припинення надання комунальних послуг, нарахування штрафів та пені. Споживачі мають старатися погасити борги, адже позбавлення послуг буде неминучим. При цьому кошти можуть стягнути у примусовому судовому порядку, зазначають у водоканалі.

“Нагадуємо, що цьогоріч Кабінет міністрів України скасував заборону на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування штрафів та пені, а також на стягнення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги”, — повідомляють фахівці.

Проте є альтернативний спосіб уникнути санкцій. Він підходить для тих, у кого нема фінансової можливості одразу розрахуватися за борги.

Йдеться про оформлення договору про реструктуризацію. Завдяки цьому ані пеня, ані штрафи не будуть нараховуватися. Також це убезпечить від відключення послуг та навіть дозволить отримати житлову субсидію.

Так, реструктуризація надає змогу “розбити” суму боргу на кілька частин, які будуть посильні для щомісячної сплати.

Накопичення боргів за комуналку

Раніше комунальники повідомляли, що заборгованість у Київському регіоні продовжує зростати. Зокрема, за даними “Київтеплоенерго”, за опалювальний сезон 2023/2024 борг у столиці підвищився на 800 млн гривень або на 13%.

При цьому левова частка боргу, а саме 4,5 млрд гривень, припадає на 16% від загальної чисельності клієнтів “Київтеплоенерго”, яких близько одного мільйона.

Киянам, які накопичують борги та не укладають розстрочку, нараховують пеню. Боржники є навіть в елітних районах, які мають по кілька дорогих квартир. Зокрема, у Печерському районі налічується 247 таких осіб. У кожного з них має заборгованість за спожиту гарячу воду та опалення, що перевищує 25 тис. гривень.

Нагадаємо, в Україні за роки війни найбільше з житлово-комунальних послуг подорожчала електроенергія у зв’язку з потребою у додаткових коштах на ремонти об’єктів енергоінфраструктури. Багатьом громадянам новий тариф вдарив по кишені, проте є можливість платити удвічі менше.

Ольга Степанова

Recent Posts

Є чітка формула, як загнати Путіна в глухий кут,- експерт

Публіцист Віталій Портніков відповів на питання, як усунення Путіна могло б змінити перебіг війни. На питання про…

2 хв. ago

Київ піднявся на перше місце в світі за забрудненістю повітря: не виходьте на вулицю

Через пожежі в екосистемі на Київщині українська столиця посіла перше місце в світі за рівнем…

17 хв. ago

Ізраїль близький до початку наземної війни в Лівані — WSJ

Хвиля смертоносних вибухів пейджерів та інших електронних пристроїв, які носили бойовики в Лівані, різко посилила…

26 хв. ago

Не мають законної сили: через які повістки не зможуть покарати

В Україні триває процес загальної мобілізації, під час якого територіальні центри комплектування активно розсилають повістки…

39 хв. ago

На замітку господиням: 3 помилки, які зіпсують пасту карбонара

Під час приготування пасти карбонари чи болоньєзе можна допустити деякі помилки, які зіпсують смак страви.…

49 хв. ago

ЄС закликав виконати ордери на арешт Путіна

Євросоюз закликав усі держави, які ратифікували Римський статут, виконувати свої зобов'язання. Зокрема йдеться про арешт…

1 годину ago