Борги за комунальні послуги — кому загрожує пеня та відключення послуг

На споживачів за ігнорування рахунків за житлово-комунальні послуги чекають пеня, штрафи, відключення послуг, а також стягнення заборгованої суми через суд. Проте є спосіб, як уникнути розвитку такого негативного сценарію.

Про це розповіли фахівці в одному з водоканалів Київської області.

Як уникнути проблем через борги за послуги ЖКГ

У 2024 році уряд скасував заборону на припинення надання комунальних послуг, нарахування штрафів та пені. Споживачі мають старатися погасити борги, адже позбавлення послуг буде неминучим. При цьому кошти можуть стягнути у примусовому судовому порядку, зазначають у водоканалі.

“Нагадуємо, що цьогоріч Кабінет міністрів України скасував заборону на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування штрафів та пені, а також на стягнення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги”, — повідомляють фахівці.

Проте є альтернативний спосіб уникнути санкцій. Він підходить для тих, у кого нема фінансової можливості одразу розрахуватися за борги.

Йдеться про оформлення договору про реструктуризацію. Завдяки цьому ані пеня, ані штрафи не будуть нараховуватися. Також це убезпечить від відключення послуг та навіть дозволить отримати житлову субсидію.

Так, реструктуризація надає змогу “розбити” суму боргу на кілька частин, які будуть посильні для щомісячної сплати.

Накопичення боргів за комуналку

Раніше комунальники повідомляли, що заборгованість у Київському регіоні продовжує зростати. Зокрема, за даними “Київтеплоенерго”, за опалювальний сезон 2023/2024 борг у столиці підвищився на 800 млн гривень або на 13%.

При цьому левова частка боргу, а саме 4,5 млрд гривень, припадає на 16% від загальної чисельності клієнтів “Київтеплоенерго”, яких близько одного мільйона.

Киянам, які накопичують борги та не укладають розстрочку, нараховують пеню. Боржники є навіть в елітних районах, які мають по кілька дорогих квартир. Зокрема, у Печерському районі налічується 247 таких осіб. У кожного з них має заборгованість за спожиту гарячу воду та опалення, що перевищує 25 тис. гривень.

Нагадаємо, в Україні за роки війни найбільше з житлово-комунальних послуг подорожчала електроенергія у зв’язку з потребою у додаткових коштах на ремонти об’єктів енергоінфраструктури. Багатьом громадянам новий тариф вдарив по кишені, проте є можливість платити удвічі менше.

Ольга Степанова

Recent Posts

У небі залишаться тільки супутники Ілона Маска: Starlink відріже Землю від решти Всесвіту

Учені з Нідерландів стверджують, що радіохвилі від зростаючої мережі супутників Ілона Маска можуть назавжди закрити…

6 хв. ago

Швейцарія може запровадити платіжні картки для біженців

Парламент Швейцарії підтримав створення платіжної системи для прохачів притулку на основі спеціальних дебетових карток. Йдеться…

8 хв. ago

Механік назвав “ахіллесову п’яту” французьких автомобілів: чому краще про них забути

Існує серйозна проблема, з якою люди стикаються знову і знову, коли купують французькі автомобілі, пише Express, поділившись…

10 хв. ago

Ненависть зашкалює: у Львові ТЦКашники ногами мобілізували перехожого

Скандали з представниками ТЦК виникають у різних куточках України. Однак саме на Західній Україні вони "найяскравіші" і…

11 хв. ago

Нідерланди повернуть українських чоловіків призовного віку

Прем’єр-міністр Нідерландів Дік Схоф пообіцяв знайти важелі, які допоможуть повернути додому військовозобов’язаних українських чоловіків Прем'єр-міністр Нідерландів…

14 хв. ago

Ізраїль 15 років готував таємну операцію з підриву пейджерів у Лівані

Ізраїль протягом 15 років планував та здійснював операцію з підриву пейджерів у Лівані. Для цього використовувалися…

15 хв. ago