Подорожчання пального у зв’язку з підвищенням акцизів призведе до підвищення цін на всі товари без винятку, оскільки паливні витрати закладено в собівартість усіх виробництв. Особливо сильно це проявляється в умовах масових відключень світла, коли бізнес працює на генераторах. Про це УНІАН розповів засновник логістичної групи компаній “Прайм” Дмитро Льоушкін.
“Зараз найбільше впливає на економіку електроенергія, а точніше – її відсутність. Ось це зараз основний фактор, тому що кіловат енергії, вироблений генератором, коштує вдесятеро дорожче, ніж кіловат, куплений у держави зі звичайних електричних мереж”, – сказав Леушкін.
Найбільше, на думку експерта, подорожчає продукція енергозатратних виробництв. Так, за його словами, у відсотковому співвідношенні хліб більше подорожчає, ніж ковбаса, тому що в структурі собівартості виробництва хліба частка електроенергії вища.
“У молочці взагалі може бути дуже сильне зростання цін у зв’язку з тим, що вона потребує постійного охолодження під час продажів, і буде великий відсоток псування, яке теж ляже на собівартість у кінцевому підсумку. Тому на хліб і молоко зараз найсильніше очікуємо зростання”, – пояснив експерт.
При цьому експерт зазначає, що сильного зростання цін, наприклад, на картоплю і моркву – не буде: “Тому не можна сказати, на скільки відсотків усе подорожчає. Тут треба говорити, що подорожчає все, але щось дуже сильно, щось – менше, а щось – зовсім небагато. Залежно від енергоємності виробництва цих продуктів”, – вважає він.
18 липня Верховна Рада ухвалила в цілому закон про підвищення акцизів на паливо, який набуде чинності з 1 вересня 2024 року. Зазначається, що ставки акцизного податку збільшуватимуться поступово протягом 4 років і у 2028 році становитимуть: на бензин – 359 євро за 1000 л; дизельне паливо – 330 євро за 1000 л; скраплений газ – 70 євро за 1000 л.
Раніше голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначав, що підвищення акцизу призведе до зростання цін, однак, за його словами, воно не має бути настільки значним, щоб вплинути на інфляцію.
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…
Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…
Уряд схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за рахунок механізму ПСО. Про це…