Не 17 тисяч, а понад 37,5 тисяч: виконавча служба пояснила подвоєння штрафів ТЦК для ухилянтів

Українцям, які протягом 60 днів не оновили свої військово-облікові дані чи порушили військовий облік, почнуть приходити штрафи. На добровільну сплату адміністративного порушення передбачено лише 15 днів, а якщо цього зроблено не було – справа переходить до виконавчої служби на примусове стягнення. У такому разі штраф автоматично подвоюється з 17 500 грн до 35 000 грн. З врахуванням виконавчих витрат у 10% остаточна сума сягне цілих 37 500 тисяч. 

Про те, що зі сплатою штрафу від ТЦК не варто затягувати, пояснила Тетяна Омелькіна, яка керує сектором аналітики та статистики управління забезпечення примусового виконання рішень у Кіровоградській області. Фахівець каже, що добровільний період сплати штрафу становить 15 днів. Після цього відбувається примусове стягнення оплати, якщо за цей час її не було зроблено. Примусове стягнення передбачає подвоєння суми штрафу, сплату виконавчого збору та судових витрат. У підсумку, штраф зростає з 17,5 тис. до понад 37,5 тисяч

“Якщо ж так сталося, що 15 днів минули, і несплачений штраф передали до виконавчої служби для примусового виконання, то сума відповідно зростає до 34 тисяч. Якщо додати 10 відсотків виконавчого збору й інші витрати, то це виходить 37,5 тисяч гривень“, – розповіла Тетяна Омелькіна.

Виконавча служба відкриває виконавче провадження. Перше, що зробить виконавець, – почне шукати кошти на банківських рахунках ухилянта. Їх одразу арештують, а про арешт рахунку прийде сповіщення у “Дію”. Якщо грошей знайдено не буде – виконавець накладе арешт на рухоме і нерухоме майно ухилянта. Після цього переоформити чи продати його не буде можливим до повного виконання виконавчого провадження. 

Варто зазначити, що продавати нерухоме майно виконавча служба може лише у тому випадку, якщо ухилянт не має рухомого майна, тобто транспортних засобів. При цьому сума заборгованості має бути більшою за 20 мінімальних зарплат, що у 2024 році становить 160 тисяч гривень. Якщо така сума набігла – тоді під арешт потраплять помешкання ухилянтів. 

Автоматичних штрафів не буде, а на оскарження лише 10 днів

Українці, які проігнорували оновлення військово-облікових даних, не отримають штрафи автоматично. Їх можуть виписати від трьох місяців до одного року з моменту виявлення або вчинення адміністративного правопорушення. Слід пам’ятати, що розмір штрафу за порушення військового обліку коливатиметься від 17500 до 25 000 грн.

При цьому на оскарження штрафу громадяни матимуть лише 10 днів від моменту винесення ТЦК адміністративної постанови. Тобто слід уважно стежити за часом появи документа. У момент розгляду справи про адміністративне правопорушення ТЦК не може виписати штраф повторно. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Голодний чоловік помер через заморожений бургер: що сталося

Голодний чоловік помер після того, як випадково вдарив себе ножем, намагаючись розрізати два заморожених бургери.…

56 хв. ago

Відома супермодель закликає всіх носити “брудні штани” заради порятунку планети (фото)

Британська супермодель і акторка Лілі Коул хоче, щоб люди перестали кидати штани, сорочки та сукні…

57 хв. ago

У туристичному містечку на Закарпатті воєнкоми в балаклавах відкрили вогонь по цивільних

Черговий конфлікт між цивільними та працівниками ТЦК стався на Закарпатті. Відео конфлікту опублікували місцеві телеграм-канали,…

59 хв. ago

В Україні подорожчає хліб: експерт пояснив причини

В Україні ціни на хліб найближчими місяцями можуть підскочити. Така тенденція пояснюється подорожчанням сировини та електроенергії. "Насамперед,…

1 годину ago

Соціальні виплати хочуть припинити: у чому причина

Кабінет Міністрів оголосив, що соціальні стандарти, в тому числі прожитковий мінімум, у 2025 році залишаться…

1 годину ago

Жінка чотири години боролася з величезним пітоном, який намагався її вбити – фото

У Таїланді врятували жінку після чотиригодинного нападу пітона. Про це повідомляє Metro. 64-річна Арром Арунрой після вечері…

1 годину ago