Виходячи з чинного законодавства, у деяких випадках у тих, хто ухиляється від мобілізації, можуть конфіскувати житло. Про це розповідає адвокат Ростислав Кравець.
Як говориться в законі про мобілізацію, якщо сума штрафів, що ухиляється від мобілізації, перевищує суму 160 тис. гривень, у нього можуть конфіскувати житло. Понад те, іноді житло можуть конфіскувати і його дружини.
Житло у дружини може конфіскувати в тому випадку, якщо воно було куплено після одруження.
“За законом, майно, нажите у шлюбі, належить в рівних частинах подружжю. Тобто виконавча служба може претендувати на 50% вартості квартири боржника, навіть якщо та буде оформлена на дружину. Якщо сума штрафів менша, хоч від 1 гривні, за таким самим принципом можуть накласти стягнення на будь-яке інше майно подружжя, наприклад автомобіль”, – повідомляє фахівець.
Однак така процедура є складною:
“Дружина боржника, зі свого боку, може оскаржити вартість, за якою продадуть майно – скажімо, на тій підставі, що її занижено”, – додав Кравець.
Також адвокат заявив, що в законі є “лазівка”, адже виконавча служба не може забрати квартиру, якщо вона повністю належить дружині того, хто ухиляється.
Щоб цього досягти чоловік може:
Втім, дарчу можна оскаржити у судовому порядку, як і договір купівлі-продажу.
Майже 150 тисяч українців, які не платили аліменти понад три місяці, втратили право виїзду за…
Кабінет Міністрів України ухвалив новий список платних послуг, які відтепер зможуть офіційно надавати державні та…
Цього тижня погода в Україні буде мінливою — з короткочасними дощами, грозами та справжнім літнім…
Чоловіки, які не стали на облік або не впорядкували документи, зможуть тимчасово уникнути мобілізації. Їм…
Українські спецслужби проводять масштабну спецоперацію проти зрадників у власних лавах. Один із детективів Національного антикорупційного…
Жителі Полтавщини, Кіровоградщини та Черкащини можуть отримати солідну фінансову підтримку від міжнародної організації. Естонська рада…