Повістки на роботі: як відбувається вручення і що буде, якщо роботодавець відмовиться

Під час загальної мобілізації роботодавці можуть вручати повістки своїм співробітникам, якщо отримали відповідне розпорядження. Вони організують оповіщення працівників підприємства через відповідальних осіб у робочий час, вручаючи повістки під їх особистий підпис.

Про це видання РБК-Україна розповіли у Міністерстві оборони. У відомстві також пояснили, що буде, якщо роботодавець відмовляється вручати повістки працівникам.

Так, роботодавець може отримати розпорядження відповідного голови районної, міської чи військової держадміністрації, або відповідного керівника ТЦК щодо проведення заходів мобілізації чи виклику резервістів та військовозобов’язаних до ТЦК.

У цьому випадку видає наказ керівника підприємства про проведення резервістів та військовозобов’язаних. У наказі вказуватимуться такі пункти:

  • підстава та мета видання;
  • перелік осіб, які підлягають оповіщенню;
  • дата, час та місце їх прибуття;
  • способи доставки до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який надіслав розпорядження;
  • відповідальні особи за здійснення оповіщення;
  • порядок здійснення контролю за оповіщенням та прибуттям військовозобов’язаних;
  • інші питання.

Далі керівник повідомляє співробітників через відповідних осіб у робочий час, вручаючи повістки під особистий підпис своїх працівників. На підприємстві забезпечується інформаційне забезпечення призову резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації.

Також керівники повинні письмово повідомити ТЦК про результати оповіщення та виконання військовозобов’язаних вимог законодавства у триденний строк.

У Міноборони наголосили, що керівники забезпечують прибуття резервістів та військовозобов’язаних до пунктів збору ТЦК або військових частин, організуючи їх перевезення від підприємства або звільняючи їх від виконання обов’язків з урахуванням часу, необхідного для прибуття до ТЦК та зворотного шляху. Вони повинні інформувати ТЦК також і у тому випадку, якщо працівник відмовився від отримання повістки або написав заяву про звільнення.

При цьому порушення вимог законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою адміністративну відповідальність згідно з частиною 3 статті 210-1 КУпАП, з накладенням штрафу від 34 000 грн до 59 500 грн.

Ольга Степанова

Recent Posts

Засинаємо за 5 хвилин: прості вправи прямо в ліжку

Безсоння – поширена проблема, яка може суттєво погіршити якість життя. Існує безліч технік для покращення…

6 години ago

Уряд виставив на аукціон 100 тонн живих крокодилів: яка ціна та в чому каверза

Уряд Китаю виставив на аукціон 100 тонн крокодилів за 550 000 доларів. Раніше тварини належали Мо Цзюньрону, відомому як «Бог крокодилів», повідомляє SCMP. Але…

6 години ago

“Інопланетяни напали на військову базу в Сибіру”: “секретний” документ ЦРУ потрапив до мережі

У мережі знову завірусилася стара байка про те, як інопланетяни висадилися на надсекретній військовій базі…

6 години ago

Частина українців втратить відстрочку від мобілізації: на кого чекають повістки

В Україні планують обмежити кількість військовозобов’язаних, які мають право на відстрочку від мобілізації. Відповідний законопроєкт,…

7 години ago

ПФУ незаконно здирає гроші з пенсіонерів: юристи розкрили грубі порушення

В Україні почастішали випадки, коли Пенсійний фонд спершу призначає людині пенсію, а згодом не лише…

7 години ago

Випускники шкіл не поспішають до українських вишів — абітурієнти їдуть за кордон

Після початку повномасштабного вторгнення Росії кількість охочих вступити до українських університетів поступово зменшується. З кожним роком число…

7 години ago