Українців із газовими приладами масово штрафують: про що варто знати

Українців попереджають про високі штрафи за порушення правил встановлення газового обладнання.

Самовільна заміна приладів або втручання в газову мережу може обернутися не лише великими витратами, а й загрозою для життя, пише GSMinfo.

Українців масово карають за незаконне підключення або встановлення газових приладів у будинках та квартирах. Самостійно змінити газову техніку або систему димовідведення без погодження з газовою службою не можна. Навіть якщо порушення виявлять у помешканні, яке ви придбали з уже встановленими пристроями, відповідальність нестимете саме ви.

Перше, що загрожує таким власникам — відключення газу. Щоб знову під’єднатися до мережі, потрібно пройти процедуру узгодження проєкту. Якщо зміни стосуються лише обладнання без впливу на потужність чи систему димовідведення, достатньо оформити ескіз. Але якщо прилад потужніший, ніж зазначено в документах, необхідно отримати нові технічні умови.

Крім того, на порушників чекають значні штрафи. Розмір стягнення залежить від технічних характеристик приладів і може сягати десятків тисяч. У випадку, якщо сумарна потужність встановленого обладнання перевищує допустиму норму для лічильника, обсяг спожитого газу будуть рахувати за завищеними нормативами.

Простий приклад – у будинку на 100 кв. м, де мешкають дві особи, за несанкціоновану заміну газового котла штраф може перевищити 50 тисяч грн.

Щоб уникнути таких проблем, необхідно своєчасно легалізувати наявне обладнання, внести зміни до проєктної документації й за потреби замінити лічильник. І пам’ятайте — самовільне втручання в газову мережу несе не лише фінансову відповідальність, а й загрозу для здоров’я та життя людей.

Україна, не зважаючи на війну, розвивається та робить усе можливе для підвищення безпеки громадян.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Названо речі в ручній поклажі, з якими вас можуть не пустити на борт літака

В аеропорту навіть нешкідливі повсякденні речі в ручній поклажі можуть стати причиною тривалішого огляду або навіть конфіскації.…

41 хв. ago

Скільки коштує найдорожча монета у світі: унікальні ознаки та фото

У світі існують найрізноманітніші монети. Як правило, вартість монети не перевищує є номінал. Проте є…

50 хв. ago

Найпопулярніший колір нових авто в Україні: що обирають водії

Автомобілі сірого кольору користуються найбільшим попитом в українських автомобілістів у цьому році. У першому кварталі…

58 хв. ago

“Нафтогаз” попередив українців про витік газу: перевірте, щоб не стати черговою жертвою

Газ — це не просто зручність у побуті, а й потенційна загроза. Одна іскра під час…

1 годину ago

Ухилянтів замінять найманцями: чого чекати від нових правил

Україна офіційно відкриває двері іноземним добровольцям. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, що дозволяє рекрутинговим центрам шукати,…

1 годину ago

Біоетанол і бензин: водіїв попередили про ризик пошкодження автомобілів

З 1 травня гравці паливного ринку зіткнуться з труднощами у правильному змішуванні біоетанолу з бензином,…

1 годину ago