Українські військовослужбовці, які потрапили в полон, мають право на збереження грошового забезпечення. Проте існують винятки, за яких виплати можуть бути припинені.
Про це розповів речник Полтавського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки Роман Істомін, пояснивши, хто з військових має право на фінансову підтримку, а хто її позбавляється.
За словами Істоміна, заробітна плата військовослужбовців у полоні не припиняється, і вони можуть заздалегідь визначити, кому будуть перераховуватися кошти.
🔹 Особисте розпорядження – військовий може самостійно вказати, кому виплачуватимуть його грошове забезпечення під час полону або зазначити, що кошти залишаються на військовому рахунку до його повернення.
🔹 Відсутність розпорядження – у такому випадку гроші виплачуються дружині/чоловіку, батькам, опікунам дітей військового. У цьому разі виплати розподіляються рівними частинами, але не перевищують 50% загальної суми.
🔹 Якщо немає близьких родичів – кошти можуть отримати повнолітні діти, брати або сестри військовослужбовця. Однак тут розмір виплат обмежений 20% загальної суми. Решта 80% залишається на спеціальному рахунку у військовій частині та чекає на повернення бійця.
Попри загальне правило про збереження зарплати для полонених військових, існують ситуації, коли грошове забезпечення не виплачується.
🔹 Військові, які добровільно здалися в полон – якщо доведено, що боєць здався без примусу, виплати припиняються.
🔹 Дезертири – ті, хто самовільно залишив військову частину або втік з місця несення служби, також втрачають право на грошове забезпечення.
🔹 Особи, які відмовилися від виконання бойових завдань – у випадках, коли військовий ухиляється від служби, він теж може бути позбавлений фінансової підтримки.
Якщо військовослужбовець повертається з полону, виплати його рідним припиняються, і відновлюється виплата повної суми особисто йому.
Ці правила мають на меті забезпечити фінансову підтримку родинам захисників, які потрапили у полон, а також запобігти можливим зловживанням або шахрайству.
В Україні навіть місячна заборгованість за електроенергію може призвести до відключення і жодних винятків навіть…
Військовозобов'язаних українців, які не отримують чи ігнорують повістки, надіслані "Укрпоштою", можуть оголошувати у розшук. Про…
Вважається, що до вторгнення в Україну на озброєнні країни-агресора було приблизно 60 Ту-22М – оновлених…
У 2025 році приготування 3-4 пасок (по 500-600 грам кожна) коштуватиме 318,4 грн, що на 38,6%…
Для забезпечення стабільного та безперебійного газопостачання певні категорії українців зобов'язані оновлювати свої персональні дані. Це…
Уряд Грузії скоротив безвізовий режим для українців з трьох до одного року. Про це повідомляє Mtavari. Відповідну резолюцію підписав…