В умовах воєнного стану примусова доставка деяких військовозобов’язаних до ТЦК є законною. Проте військовослужбовці не мають права примусово утримувати людину у будівлі ТЦК, пояснюють компанії INSEININ.
Затримання військовозобов’язаного є законним у разі порушення правил військового обліку, у тому числі через ухилення від мобілізації чи відсутність військово-облікових документів.
При цьому юристи наголошують, що здійснювати затримання та доставку військовозобов’язаного до ТЦК та СП можуть працівники поліції. Водночас функції представників ТЦК обмежуються обліком та призовом на військову службу.
Зокрема, за словами правників, військовослужбовці ТЦК не мають права примусово утримувати військовозобов’язаних. Якщо людина відмовляється від проходження ВЛК або призову, вона має право написати письмову відмову та вимагати звільнити її. Звичайно, це матиме наслідки для військовозобов’язаного – у вигляді штрафу чи позбавлення волі.
Фахівці зазначають, що у разі незаконного затримання та утримання у ТЦК, військовозобов’язаному слід звертатися до поліції із заявою про позбавлення волі. При цьому слід врахувати, що утримання людини у ТЦК є незаконним, якщо воно триває понад 3 години.
Компанія OpenAI завершила розробку мовної моделі нового покоління o3-mini, повідомив генеральний директор Сем Альтман. Запуск…
Правитель Росії Володимир Путін заявив про свою готовність до переговорів зі Сполученими Штатами щодо війни…
Президент Франції Еммануель Макрон оголосив про проєкт мобілізації більшої кількості молодих добровольців для підтримки збройних сил у разі…
Генеральний директор Tesla Ілон Маск, якого президент Дональд Трамп призначив одним із керівників нового «Департаменту з питань ефективності…
Лорен Санчес, наречена мільярдера Джеффа Безоса, викликала обурення через вибір вбрання для інавгурації 47-президента США…
Незнання закону – не звільняє від відповідальності. Це стосується й правил військового обліку. У ряді…