В умовах воєнного стану примусова доставка деяких військовозобов’язаних до ТЦК є законною. Проте військовослужбовці не мають права примусово утримувати людину у будівлі ТЦК, пояснюють компанії INSEININ.
Затримання військовозобов’язаного є законним у разі порушення правил військового обліку, у тому числі через ухилення від мобілізації чи відсутність військово-облікових документів.
При цьому юристи наголошують, що здійснювати затримання та доставку військовозобов’язаного до ТЦК та СП можуть працівники поліції. Водночас функції представників ТЦК обмежуються обліком та призовом на військову службу.
Зокрема, за словами правників, військовослужбовці ТЦК не мають права примусово утримувати військовозобов’язаних. Якщо людина відмовляється від проходження ВЛК або призову, вона має право написати письмову відмову та вимагати звільнити її. Звичайно, це матиме наслідки для військовозобов’язаного – у вигляді штрафу чи позбавлення волі.
Фахівці зазначають, що у разі незаконного затримання та утримання у ТЦК, військовозобов’язаному слід звертатися до поліції із заявою про позбавлення волі. При цьому слід врахувати, що утримання людини у ТЦК є незаконним, якщо воно триває понад 3 години.
Луїза Макгуан, власниця компанії з виробництва віскі, привернула увагу користувачів тікток завдяки дизайну свого будинку…
У кав’ярнях Києва започатковується новий тренд, що стосується правил поведінки відвідувачів. Над столиком вішають наліпки,…
Вже зараз помітно із коментарів експертів, військових та тих, хто працює ближче з Офісом президента,…
Понад пів мільярда гривень платників податків спрямують на утримання доріг державного значення у Хмельницькій області.…
Голова постійної комісії освіти і науки Львівської міської ради Вікторія Христенко в інтерв’ю виданню Твоє…
Українські військові продовжують вести запеклі бої на сході країни, де три ключових міста — Торецьк,…