В умовах воєнного стану примусова доставка деяких військовозобов’язаних до ТЦК є законною. Проте військовослужбовці не мають права примусово утримувати людину у будівлі ТЦК, пояснюють компанії INSEININ.
Затримання військовозобов’язаного є законним у разі порушення правил військового обліку, у тому числі через ухилення від мобілізації чи відсутність військово-облікових документів.
При цьому юристи наголошують, що здійснювати затримання та доставку військовозобов’язаного до ТЦК та СП можуть працівники поліції. Водночас функції представників ТЦК обмежуються обліком та призовом на військову службу.
Зокрема, за словами правників, військовослужбовці ТЦК не мають права примусово утримувати військовозобов’язаних. Якщо людина відмовляється від проходження ВЛК або призову, вона має право написати письмову відмову та вимагати звільнити її. Звичайно, це матиме наслідки для військовозобов’язаного – у вигляді штрафу чи позбавлення волі.
Фахівці зазначають, що у разі незаконного затримання та утримання у ТЦК, військовозобов’язаному слід звертатися до поліції із заявою про позбавлення волі. При цьому слід врахувати, що утримання людини у ТЦК є незаконним, якщо воно триває понад 3 години.
Українські біженці в Німеччині можуть зіткнутися з труднощами через економічні проблеми, вибори та події в Сирії.…
Архітертор Микола Віхарєв назвав три найкращих рішення для архітектури Києва, які варто було б ухвалити…
В Україні багато водіїв не приділяють уваги очищенню своїх авто від снігу, залишаючи його на…
У Верховній Раді вирішили навести лад у питання мобілізації. Адже нерідко виникали випадки мобілізації чоловіків,…
Згідно з законодавством України, обов’язки між правоохоронцями та співробітниками ТЦК та СП чітко розподілені - затримувати та…
Обраний президент США Дональд Трамп заявив, що одразу, як набуде повноважень глави держави, віддасть наказ…