В умовах воєнного стану примусова доставка деяких військовозобов’язаних до ТЦК є законною. Проте військовослужбовці не мають права примусово утримувати людину у будівлі ТЦК, пояснюють компанії INSEININ.
Затримання військовозобов’язаного є законним у разі порушення правил військового обліку, у тому числі через ухилення від мобілізації чи відсутність військово-облікових документів.
При цьому юристи наголошують, що здійснювати затримання та доставку військовозобов’язаного до ТЦК та СП можуть працівники поліції. Водночас функції представників ТЦК обмежуються обліком та призовом на військову службу.
Зокрема, за словами правників, військовослужбовці ТЦК не мають права примусово утримувати військовозобов’язаних. Якщо людина відмовляється від проходження ВЛК або призову, вона має право написати письмову відмову та вимагати звільнити її. Звичайно, це матиме наслідки для військовозобов’язаного – у вигляді штрафу чи позбавлення волі.
Фахівці зазначають, що у разі незаконного затримання та утримання у ТЦК, військовозобов’язаному слід звертатися до поліції із заявою про позбавлення волі. При цьому слід врахувати, що утримання людини у ТЦК є незаконним, якщо воно триває понад 3 години.
Один із найстаріших ветеранів Великої Британії відзначив 108-й день народження та поділився простим щоденним ритуалом,…
Розмір пенсії українців залежить від тривалості страхового стажу та зарплати, з якої сплачувались внески. Якими…
Стратегічне положення Росії погіршується з кожним днем, а майбутнє обіцяє бути вкрай складним. Таку думку…
38-річний Атос Саломе з Бразилії, відомий як "живий Нострадамус", зробив тривожне пророцтво щодо майбутнього 43-річної…
Одним із головних джерел напруги у спробах президента США Дональда Трампа завершити війну в Україні залишається Кримський…
Українці знову стали мішенню хитрих шахраїв, які не втрачають можливості нажитися на паніці та довірі.…