Обов’язки розподілені: адвокат пояснив, хто має доставляти громадян до ТЦК

Згідно з законодавством України, обов’язки між правоохоронцями та співробітниками ТЦК та СП чітко розподілені – затримувати та доставляти громадян до військкомату мають поліцейські. Про це Українському Радіо Харкова розповів адвокат юридичної компанії “Ріако та партнери” Микола Максимов, повідомляє “Суспільне”.

Адвокат пояснив, чи мають право працівники ТЦК затримувати цивільних та доставляти їх до центрів комплектування.

Максимов зазначив, що чинним законодавством України чітко розподілено повноваження між працівниками поліції й ТЦК та СП. Працівники центрів не мають права застосовувати фізичну силу до військовозобов’язаних, затримувати та доставляти їх до військкомату.

У разі виявлення порушення закону про мобілізацію працівники ТЦК повинні звертатись до поліції, яка має організувати доставку громадянина до центру для притягнення до відповідальності. Юрист сказав:

“Працівники Нацполіції повинні організувати доставлення громадянина України до територіального центру комплектування для того, щоб відбувся факт притягнення до адміністративної або іншої відповідальності”.

Попри чіткий розподіл повноважень, часто спостерігаються ситуації, коли саме працівники ТЦК затримують громадян, а поліція просто за цим пасивно спостерігає.

Як зазначив адвокат, в цій ситуації головна проблема пов’язана з непрацюючим інститутом повісток. При цьому не всі оновили свої дані, а повістки передавалися через “Укрпошту”, що значно ускладнює процес.

“По-перше, не всі громадяни оновили свої військово-облікові дані. По-друге, була залучена “Укрпошта”, яка направила повістки, які пробули на пошті два-три дні, і після цього повернулися до територіальних центрів комплектування, а громадяни, звичайні люди, на жаль, не дуже часто перевіряють свою пошту і кожного дня не приходять до поштового відділення”, – пояснив Максимов.

Водночас чоловіків, які, можливо, просто не перевірили поштову скриньку, оголошують у розшук, що передбачає  передачу до правоохоронних органів відповідних даних на “ухилянта”.

Аналогічна проблема виникла з громадянами, які вже оформили відстрочки. Як пояснив юрист, людям, які мають відстрочку, по певній помилковій причині направлено повістку, яку військовозобов’язаний не отримав. Таким чином, такі українці теж потрапляє в базу розшуку.

“Це теж протягом останніх місяців було значною проблемою”, – каже адвокат.

Романчук Микола

Recent Posts

Британські лікарі зробили революційний прорив у видаленні пухлин: що відомо

Медики у Британії вперше видалили пухлину головного мозку через очну ямку пацієнта. Унікальна операція дала…

4 хв. ago

Безугла: при ввічливому діалозі України з НАТО – ніхто не виживе

Народний депутат України Мар’яна Безугла, яка відома своїми випадами у бік Головнокомандувача Сирського та військового…

4 хв. ago

Безугла заявила, що Порошенко погрожував їй у штаб-квартирі НАТО

Народна депутатка Мар'яна Безугла, яка зараз перебуває у Брюселі в складі української делегації, назвала п'ятого…

12 хв. ago

У Києві жінка протестувала «швидку» на швидкість. У скільки обійшовся експеримент

Жінка подзвонила на спецлінію 112 та повідомила, що їй стало зле в одному з торгових…

19 хв. ago

Бронювань від мобілізації обіцяють більше: кого гарантовано не відправлять на війну

Українська влада намагається повернути громадян із-за кордону. Наразі обіцяють гарантії для чоловіків, які повернуться в…

28 хв. ago

Названо найпопулярніші кольори авто в Україні у 2024 році: свіжа статистика

Найпопулярнішим кольором на українському ринку нових легкових авто у 2024 році став білий. Зазначається, що…

37 хв. ago