У ТЦК мобілізують працівників, попри наявність документів про бронювання, – нардеп

Співробітники ТЦК і СП почали примусово мобілізувати працівників, які мають при собі документи, що підтверджують їхнє бронювання від мобілізації. Сталася вже велика кількість подібних випадків, а такі дії є незаконними.

Про це повідомив член парламентського Комітету з питань національної безпеки Олександр Федієнко.

“Аргументація завжди подібна – дані відсутні в системі “Оберіг”, а паперові документи не визнаються”, – написав він.

Нардеп розповів кілька подібних історій. Наприклад, 18 листопада працівники провайдера зв’язку, які виконували свою роботу, виїхали з міста Мукачево до села Солотвино Тячівського району Закарпатської області, щоб відновити лінію зв’язку. На блокпосту їх зупинили співробітники Тячівського РТЦК і, незважаючи на документи, що підтверджують їхнє бронювання, одного з працівників направили до Ужгорода.

За словами Федієнка, після переміщення по різних військових частинах, 20 листопада бронювання від мобілізації працівника все ж визнали, а 21 листопада його відвезли до Тячівського РТЦК.

Ще один подібний випадок стався 29 жовтня з бригадою іншого провайдера, які поверталися з робіт на лінії з міста Богодухів Харківської області. Нардеп поділився, що працівників зупинили співробітники Слобідського РТЦК, які не представлялися і були в балаклавах.

“При перевірці військово-облікових документів, були пред’явлені документи, які в установленому порядку підтверджували наявність бронювання. Однак двох працівників затримали, доставили до приміщення Слобідського РТЦК та СП міста Харків, після чого відібрали мобільні телефони. На одного з працівників було накладено штраф у розмірі 17 тисяч гривень, який потім було скасовано, як неправомірний. Працівників пізніше відпустили”, – додав Федієнко.

Крім цього, відомо про випадок, коли під час виконання працівником провайдера трудових обов’язків його зупинили представники поліції, які, незважаючи на наявність документів про відтермінування від мобілізації, затримали його і доправили до Хаджибейського РТЦК і СП, зазначив нардеп.

“Протокол про адміністративне затримання не складався, рідні затриманого не були повідомлені про його місцезнаходження. Юридична допомога не надавалася і не допускали адвоката. Громадянин за наявності дійсного бронювання, проти його волі, утримувався в РТЦК і СП понад два тижні”, – сказав Федієнко.

Нардеп наголосив, що подібних випадків значно більше. Він озвучив лише ті, над якими працював протягом останнього тижня. Також Федієнко закликав Державне бюро розслідувань провести відповідні перевірки.

Романчук Микола

Recent Posts

Залишать без грошей та майна: за що ТЦК може оштрафувати

Чоловіки призовного віку від 18 до 60 років та медичні працівники повинні дотримуватись правил військового…

10 хв. ago

Загроза з РФ: Фінляндія переглядає заборону на протипіхотні міни

Міністр оборони Фінляндії Антті Хакканен ініціював оцінку можливості виходу країни з Оттавського договору про заборону…

23 хв. ago

Учені з’ясували справжній вік Місяця й причину того, чому вони весь час помилялися

Нове дослідження підтверджує, що Місяць старший, ніж ми думали. Його справжній вік був прихований від…

6 години ago

Разом із світлом зникне і мобільний інтернет: Vodafone попередив українців про проблеми зі зв’язком

В Україні тривають відключення електроенергії внаслідок російських атак на енергосистему та погіршення погодних умов. У…

7 години ago

Близько половини вчителів планують залишити свої посади: деталі

Близько половини українських вчителів планують покинути професію. Для того щоб цього уникнути, необхідно підвищити заробітну…

7 години ago

В Україні з’явилося 50 нових професій та посад: скільки платять окремим фахівцям

В Україні з'явилося 50 нових професій та посад. Серед них – оператор із пошуку вибухонебезпечних…

7 години ago