У ТЦК мобілізують працівників, попри наявність документів про бронювання, – нардеп

Співробітники ТЦК і СП почали примусово мобілізувати працівників, які мають при собі документи, що підтверджують їхнє бронювання від мобілізації. Сталася вже велика кількість подібних випадків, а такі дії є незаконними.

Про це повідомив член парламентського Комітету з питань національної безпеки Олександр Федієнко.

“Аргументація завжди подібна – дані відсутні в системі “Оберіг”, а паперові документи не визнаються”, – написав він.

Нардеп розповів кілька подібних історій. Наприклад, 18 листопада працівники провайдера зв’язку, які виконували свою роботу, виїхали з міста Мукачево до села Солотвино Тячівського району Закарпатської області, щоб відновити лінію зв’язку. На блокпосту їх зупинили співробітники Тячівського РТЦК і, незважаючи на документи, що підтверджують їхнє бронювання, одного з працівників направили до Ужгорода.

За словами Федієнка, після переміщення по різних військових частинах, 20 листопада бронювання від мобілізації працівника все ж визнали, а 21 листопада його відвезли до Тячівського РТЦК.

Ще один подібний випадок стався 29 жовтня з бригадою іншого провайдера, які поверталися з робіт на лінії з міста Богодухів Харківської області. Нардеп поділився, що працівників зупинили співробітники Слобідського РТЦК, які не представлялися і були в балаклавах.

“При перевірці військово-облікових документів, були пред’явлені документи, які в установленому порядку підтверджували наявність бронювання. Однак двох працівників затримали, доставили до приміщення Слобідського РТЦК та СП міста Харків, після чого відібрали мобільні телефони. На одного з працівників було накладено штраф у розмірі 17 тисяч гривень, який потім було скасовано, як неправомірний. Працівників пізніше відпустили”, – додав Федієнко.

Крім цього, відомо про випадок, коли під час виконання працівником провайдера трудових обов’язків його зупинили представники поліції, які, незважаючи на наявність документів про відтермінування від мобілізації, затримали його і доправили до Хаджибейського РТЦК і СП, зазначив нардеп.

“Протокол про адміністративне затримання не складався, рідні затриманого не були повідомлені про його місцезнаходження. Юридична допомога не надавалася і не допускали адвоката. Громадянин за наявності дійсного бронювання, проти його волі, утримувався в РТЦК і СП понад два тижні”, – сказав Федієнко.

Нардеп наголосив, що подібних випадків значно більше. Він озвучив лише ті, над якими працював протягом останнього тижня. Також Федієнко закликав Державне бюро розслідувань провести відповідні перевірки.

Романчук Микола

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

6 години ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

6 години ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

6 години ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

6 години ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

7 години ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

7 години ago