Стало відомо, скільки українських біженців планують повернутися додому з Швейцарії

Понад 66 тисяч українців отримали тимчасовий захист у Швейцарії. Деякі з них планують залишитися в новій країні, але багато біженців досі не визначилися щодо повернення додому.

Близько третини українських біженців хотіли б колись повернутися на батьківщину. Це результати соцопитування, яке провели серед українців у Швейцарії. Його організували Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Державний секретаріат Швейцарії з питань міграції (SEM) і дослідницька компанія Ipsos.

Ще більше респондентів (40%) досі не визначилися, чи повернуться в Україну, чи залишаться у Швейцарії.

А ще третина українців заявили, що не хочуть повертатися. Основними перешкодами для цього вони назвали такі:

  • Питання безпеки;
  • Російська окупація регіону, де вони проживали;
  • Відсутність доступу до медичної допомоги;
  • Відсутність місця роботи та можливості заробляти кошти.

На момент опитування 21% респондентів з України мав роботу у Швейцарії. Для половини з них їхня нинішня професія є менш престижною, ніж попередня робота в Україні. Близько третини опитаних біженців були безробітними, а ще чверть – проходили професійне навчання.

Мовний бар’єр – це однозначно найбільша перешкода для працевлаштування українців у Швейцарії. Саме через незнання мови біженцям не вдається влаштуватися на роботу, яка відповідає їхній кваліфікації.

У більшості українців у Швейцарії – хороша освіта. 69% є випускниками університетів. Що стосується гендерного та вікового показника, то 79% біженців з України – жінки та діти. Більшість із них прибули до Швейцарії в період з лютого по квітень 2022 року.

Країна оприлюднила план повернення біженців додому. Уряд підтримує добровільне повернення українців на батьківщину і готовий мотивувати їх виплатами.

Швейцарія не планує виселяти українців, доки в них вдома не буде безпечно. Але влада розробила стратегію на випадок скасування тимчасового захисту у 2024 – 2025 роках.

Українським біженцям, які захочуть добровільно повернутися, запропонують грошову допомогу. Названі суми від 1 000 до 4 000 швейцарських франків (це приблизно від 1 040 до 4 150 євро) кожній людині. Сума допомоги залежатиме від того, коли саме біженці покинуть територію Швейцарії: чим раніше, тим більшу виплату вони зможуть отримати.

Ольга Степанова

Recent Posts

Про ці “підводні камені” дарчої на квартиру знають одиниці: юрист озвучила головні

Кожна людина знає, що спадщина - завжди животрепетне питання, особливо якщо охочих отримати майно кілька. Існують різні…

7 хв. ago

Тарифи на електроенергію та газ: чи вдарять платіжки на комунальні послуги з новою силою

Українські постачальники комунальних послуг і виробники енергії, як повідомляється, виявляють інтерес до підвищення тарифів на…

15 хв. ago

Залишилося менше трьох тижнів: деякі українці терміново мають пройти ВЛК повторно

Українцям розповіли, кому із військовозобов'язаних потрібно пройти повторний медогляд та які можуть бути наслідки при порушенні вимог…

24 хв. ago

У квартирі буде в 2 рази тепліше, а рахунки за опалення менші: ось як це зробити

Рахунки за опалення взимку часом приходять космічні. Особливо прикро, якщо у квартирі або будинку насправді…

33 хв. ago

Українські школи хочуть наздогнати польські: які реформи впровадять у найближчі п’ять років

Кабінет Міністрів України оголосив про амбітні плани значно підвищити якість середньої освіти протягом наступних п’яти років. Основна…

41 хв. ago

У Німеччині ультраправі закликають до негайного виселення українських біженців

Лідерка ультраправої партії в Баварії закликала терміново вислати українських біженців з Німеччини. За її оцінками, країна…

41 хв. ago