Слідом за чоловіком можуть мобілізувати машину: до чого готуватися і які авто поїдуть “служити”

Крім мобілізації осіб призовного віку, в Україні ще можуть у рамках мобілізації авто і забрати авто на потреби ЗСУ. Кого це може торкнутися і як працює ця процедура, повідомляє Стіна.

На сайті Верховної Ради опубліковано законопроєкт, у якому детально описано, як відбувається мобілізація авто, хто її проводить і чи отримає власник транспортного засобу якусь компенсацію.

Зокрема, вилучення авто на потреби ЗСУ можливе трьома методами:

  • примусове відчуження;
  • вилучення;
  • мобілізація.

Також є і роз’яснення, в яких випадках застосовується кожен із цих методів. Закон про вилучення автомобіля поширюється тільки на державні підприємства, а транспорт фізичних осіб підлягає або мобілізації, або примусовому відчуженню.

У разі примусового відчуження у власника авто забирають транспортний засіб і право власності на нього.

Власник транспортного засобу повинен отримати попередню або наступну компенсацію в повному розмірі, згідно з вартістю автомобіля.

Для цього машину потрібно оцінити за ринковою ціною, потім складається акт і має бути в документі підпис. З моменту підписання акта рухоме майно передається державі. Примітно, що документ можуть скласти без присутності власника транспортного засобу.

Відмінності між відчуженням і мобілізацією транспорту полягають у тому, що в першому випадку машина “відходить” державі, у другому випадку – ні.

Мобілізувати авто можуть представники ТЦК, центральні та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи Служби зовнішньої розвідки.

Вилучення авто на потреби ЗСУ у приватної особи проводиться тільки на платній основі. Але є й деякі нюанси. Якщо на території не тривають бойові дії, тоді власнику виплачується повна сума або компенсація.

Якщо йдуть бої, тоді власнику потрібно звертатися до ТЦК із заявою, актом про вилучення майна та висновком про його вартість.

Компенсацію навряд чи вийде отримати швидко, її платять протягом 5 бюджетних періодів після закінчення воєнного стану. Тобто, свої гроші власник отримає в кращому разі протягом 5 років після скасування воєнного стану.

Ольга Степанова

Recent Posts

Путіна хочуть прибрати: ФСБ розкрила страхи російської еліти

У Кремлі зростає напруга: Володимир Путін може стати мішенню для замаху. Причина – його небезпечні…

6 хв. ago

Що любить їсти майбутній король Англії: розкрита улюблена страва принца Джорджа

Джордж Уельський, спадкоємець британського престолу, має вишукані кулінарні вподобання, які відрізняють його від більшості дітей.…

8 хв. ago

Cупермозок за $50 000: Голлівудська еліта вкладає гроші у створення «дизайнерських дітей»

Голлівуд знову дивує — тепер його заможна еліта не лише насолоджується розкішшю, а й інвестує…

11 хв. ago

P. Diddy знову звинуватили у сексуальному насиллі: модель подала до суду на репера

На відомого американського репера P. Diddy, він же Шон Комбс, якого звинувачують у сексуальному насиллі, подали черговий…

23 хв. ago

Удар балістикою по Дніпру: аналітик пояснив, чому не було руйнувань

Міжконтинентальна балістична ракета РФ, яка вдарила по Дніпру, не спричинила вибухів і руйнувань на землі. Про…

44 хв. ago

Стефанчук нагородив “за особливі заслуги” підсанкційного болгарського олігарха

Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук нагородив медаллю "За особливі заслуги перед українським народом" болгарського політика та…

50 хв. ago