Слідом за чоловіком можуть мобілізувати машину: до чого готуватися і які авто поїдуть “служити”

Крім мобілізації осіб призовного віку, в Україні ще можуть у рамках мобілізації авто і забрати авто на потреби ЗСУ. Кого це може торкнутися і як працює ця процедура, повідомляє Стіна.

На сайті Верховної Ради опубліковано законопроєкт, у якому детально описано, як відбувається мобілізація авто, хто її проводить і чи отримає власник транспортного засобу якусь компенсацію.

Зокрема, вилучення авто на потреби ЗСУ можливе трьома методами:

  • примусове відчуження;
  • вилучення;
  • мобілізація.

Також є і роз’яснення, в яких випадках застосовується кожен із цих методів. Закон про вилучення автомобіля поширюється тільки на державні підприємства, а транспорт фізичних осіб підлягає або мобілізації, або примусовому відчуженню.

У разі примусового відчуження у власника авто забирають транспортний засіб і право власності на нього.

Власник транспортного засобу повинен отримати попередню або наступну компенсацію в повному розмірі, згідно з вартістю автомобіля.

Для цього машину потрібно оцінити за ринковою ціною, потім складається акт і має бути в документі підпис. З моменту підписання акта рухоме майно передається державі. Примітно, що документ можуть скласти без присутності власника транспортного засобу.

Відмінності між відчуженням і мобілізацією транспорту полягають у тому, що в першому випадку машина “відходить” державі, у другому випадку – ні.

Мобілізувати авто можуть представники ТЦК, центральні та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи Служби зовнішньої розвідки.

Вилучення авто на потреби ЗСУ у приватної особи проводиться тільки на платній основі. Але є й деякі нюанси. Якщо на території не тривають бойові дії, тоді власнику виплачується повна сума або компенсація.

Якщо йдуть бої, тоді власнику потрібно звертатися до ТЦК із заявою, актом про вилучення майна та висновком про його вартість.

Компенсацію навряд чи вийде отримати швидко, її платять протягом 5 бюджетних періодів після закінчення воєнного стану. Тобто, свої гроші власник отримає в кращому разі протягом 5 років після скасування воєнного стану.

Ольга Степанова

Recent Posts

Черги на водійські права: чому українцям доводиться чекати місяцями на іспит

У сервісних центрах МВС спостерігається дефіцит екзаменаторів та нестача талонів на практичний іспит. Про це повідомив начальник…

10 хв. ago

У Росії вирішили заборонити квадроберів

Російська влада хоче заборонити молодіжну субкультуру "квадроберів". Відповідний законопроєкт уже готують у Держдумі, пише "Астра". "Розробляю законопроєкт про…

15 хв. ago

Названо прізвисько принца Гаррі, про яке він хотів би не згадувати

Не секрет, що у принца Гаррі була дуже бурхлива молодість. І коли герцог Сассекський ще…

20 хв. ago

Кабмін вигадав, як боротися з бідністю: українцям платитимуть базову соцдопомогу

Міністерство соціальної політики України підготувало постанову Кабінету Міністрів України "Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо надання базової…

29 хв. ago

Коли будуть зимові канікули 2024-2025 року: скільки відпочиватимуть школярі і студенти

2 вересня 2024 року в Україні розпочався навчальний рік 2024-2025. Він триватиме до 30 червня.…

34 хв. ago

Знадобиться всього 5 інгредієнтів: як легко приготувати десерт крем-брюле

Шеф-кухар Равніт Гілл показала, як приготувати десерт крем-брюле в домашніх умовах. Для цього необхідні лише жирні вершки,…

37 хв. ago