Слідом за чоловіком можуть мобілізувати машину: до чого готуватися і які авто поїдуть “служити”

Крім мобілізації осіб призовного віку, в Україні ще можуть у рамках мобілізації авто і забрати авто на потреби ЗСУ. Кого це може торкнутися і як працює ця процедура, повідомляє Стіна.

На сайті Верховної Ради опубліковано законопроєкт, у якому детально описано, як відбувається мобілізація авто, хто її проводить і чи отримає власник транспортного засобу якусь компенсацію.

Зокрема, вилучення авто на потреби ЗСУ можливе трьома методами:

  • примусове відчуження;
  • вилучення;
  • мобілізація.

Також є і роз’яснення, в яких випадках застосовується кожен із цих методів. Закон про вилучення автомобіля поширюється тільки на державні підприємства, а транспорт фізичних осіб підлягає або мобілізації, або примусовому відчуженню.

У разі примусового відчуження у власника авто забирають транспортний засіб і право власності на нього.

Власник транспортного засобу повинен отримати попередню або наступну компенсацію в повному розмірі, згідно з вартістю автомобіля.

Для цього машину потрібно оцінити за ринковою ціною, потім складається акт і має бути в документі підпис. З моменту підписання акта рухоме майно передається державі. Примітно, що документ можуть скласти без присутності власника транспортного засобу.

Відмінності між відчуженням і мобілізацією транспорту полягають у тому, що в першому випадку машина “відходить” державі, у другому випадку – ні.

Мобілізувати авто можуть представники ТЦК, центральні та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи Служби зовнішньої розвідки.

Вилучення авто на потреби ЗСУ у приватної особи проводиться тільки на платній основі. Але є й деякі нюанси. Якщо на території не тривають бойові дії, тоді власнику виплачується повна сума або компенсація.

Якщо йдуть бої, тоді власнику потрібно звертатися до ТЦК із заявою, актом про вилучення майна та висновком про його вартість.

Компенсацію навряд чи вийде отримати швидко, її платять протягом 5 бюджетних періодів після закінчення воєнного стану. Тобто, свої гроші власник отримає в кращому разі протягом 5 років після скасування воєнного стану.

Ольга Степанова

Recent Posts

Під Києвом вибухнули трансформатори, люди залишились без світла

Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…

6 хв. ago

Субсидії не для всіх: хто не може претендувати на допомогу держави

Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…

8 хв. ago

Назвав ідіотами. Між Францією та Гаїті розгорівся скандал через Макрона

Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…

11 хв. ago

Статки Ілона Маска сягнули майже $350 млрд після виборів президента США

Найбагатша людина у світі в п'ятницю стала ще багатшою: статки Маска досягли рекордних $347,8 мільярдів.…

15 хв. ago

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

8 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

8 години ago