У 60 — і не мрійте: нові правила відтягують пенсію на невизначене «потім»

Усі ті, хто планував спокійно вийти на пенсію в 60, відтепер можуть попрощатися з цією ідеєю. Так, на жаль, на горизонті з’явилися нові правила гри від Пенсійного фонду України, які невтомно рухають українців у напрямку «працюйте ще трохи — і ще трохи, і ще…». Про це повідомляє Стіна з посиланням на пресреліз фонду.

Отже, пенсійна реформа, яка діятиме до 2028 року, пропонує невтішну новину: тепер, щоб отримати пенсію в 60, потрібно буде заробити не просто трудовий, а майже героїчний страховий стаж, який, починаючи з 2025 року, щороку зростатиме на один рік. У 2024 році ще можна було вийти на пенсію в 60, маючи 31 рік страхового стажу. Але вже з 2025-го — вибачайте, будьте ласкаві напрацювати не менше 32 років. А якщо хочете звільнитися від трудових баталій у 63, то запасіться хоча б 22 роками стажу.

А тепер — розклад на майбутнє. Якщо досягли 65 і вам є що показати Пенсійному фонду у вигляді 15 років стажу, вітаємо — принаймні це не змінюється. Але якщо прагнете дочекатися пенсії раніше, тримайте свою робочу біографію на високій ноті:

  • 2026 рік: щоб вийти в 60, потрібно вже 33 роки стажу. У 63 роки — не менше 23. Але 15 років для виходу в 65 залишаються недоторканною межею.
  • 2027 рік: бажаєте пенсію в 60? Готуйте 34 роки стажу. У 63 доведеться мати 24 роки. І, знову ж таки, 15 років для 65 — стабільно і незмінно.
  • 2028 рік: фінальний акорд — пенсія в 60 вимагатиме вже 35 років стажу. У 63 роки — поважні 25 років.

І тут, звісно, виникає питання: що робити тим, хто не накопичив і 15 років? Вихід один — базова соціальна допомога від держави, без натяку на справжню пенсію. Цю допомогу можна оформити в органах соціального захисту, але чи втішить це когось? Навряд.

Отже, картина майбутнього відтепер чітка: або працюємо більше, або обираємо довгий і тернистий шлях до оформлення соціальної допомоги.

Романчук Микола

Recent Posts

Названо п’ять несподіваних країн світу для ідеального катання на лижах

Традиційно найкращими країнами світу для катання на лижах вважаються Швейцарія, Австрія, Італія та Франція. Однак виявляється, що…

4 години ago

Не для слабонервних: на Кубі виявили новий гігантський вид павуків-птахоїдів (фото)

Вчені в західній частині Куби виявили новий вид павуків-птахоїдів. Він отримав назву Trichopelma grande. Про…

4 години ago

У бабусі, яка чула “тваринні звуки” з-під свого будинку, жив голий молодик

Літня каліфорнійська жінка, яка думала, що звуки, які долинають з-під її будинку, видають тварини, була…

4 години ago

Окупанти обіцяють удари по енергетиці: хочуть залишити всіх без світла та тепла

У пропагандистських Telegram-каналах, де росіяни неодноразово вихвалялися обстрілами Херсона, 16 листопада з'явилися відкриті погрози знищити…

4 години ago

Потрібно посилити мобілізацію: у Байдена пояснили, чому Україна втрачає території

Ситуація на фронті складна — попри опір бійців, окупанти поволі захоплюють нові території. Радник президента…

4 години ago

Комунальники масово втрачають бронювання від мобілізації: замість тепла і світла – ТЦК

Віце-мерка Одеси Ганна Позднякова попереджає, що без змін у мобілізаційній політиці країна може зіштовхнутися з…

5 години ago