Під час загальної мобілізації дедалі більше українців стають на захист країни, і питання відпусток для них набуває особливого значення. Чи мають мобілізовані право на відпочинок, і коли саме можна скористатися цим правом?
Після мобілізації військовослужбовець може претендувати на п’ять різних видів відпусток. Найбільша з них — щорічна відпустка, яка триває 30 календарних днів. Проте експерти АрміяInform звертають увагу, що безперервно можна взяти не більше ніж 15 днів. Решту днів доведеться розподілити на інший час протягом року.
Цікаво, що на відміну від цивільного життя, у Збройних силах України немає вимоги відслужити пів року перед тим, як отримати право на відпустку. Після місячної загальновійськової підготовки мобілізовані направляються до своїх підрозділів, де графіки відпусток уже можуть бути затверджені. Можливість отримати відпустку залежить від багатьох факторів, зокрема від комплектації підрозділу та оперативної ситуації.
Для тих, у кого виникли невідкладні справи вдома, передбачена відпустка за сімейними обставинами тривалістю до 10 днів. Вона надається зі збереженням грошового забезпечення. Обставини, що потребують присутності військового, слід детально обґрунтувати у спеціальному рапорті. Проте варто зауважити, що командування може відмовити в наданні такої відпустки через службові потреби.
Протягом року військовослужбовець може отримати до 15 днів відпустки за знищену техніку — своєрідне заохочення за успішне виконання бойових завдань.
У разі поранення або хвороби надається відпустка на лікування. Її тривалість визначає лікар, але вона не може перевищувати 12 місяців. Після звільнення з полону військовим також надається відпустка для відновлення сил та здоров’я.
Хоча законодавство передбачає різні види відпусток, на практиці отримати їх може бути непросто. Графіки відпусток залежать від бойової обстановки, потреб підрозділу та інших чинників. Командування має право відмовити у відпустці, якщо це може зашкодити виконанню бойових завдань.
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…