Початок війни з боку Російської Федерації призвів до оголошення загальної мобілізації та введення воєнного стану в Україні.
Експерти пояснили ситуацію:
У цей період чоловіки, які підлягають мобілізації, мають бути призвані на військову службу, і юристи “Бачинський та партнери” роз’яснили, як правильно оформити документи для звільнення в період мобілізації. Вони наголосили, що працівник повинен подати ці документи роботодавцю після призову на військову службу, а роботодавець повинен видати наказ про тимчасове відсторонення працівника від роботи.
Ось що має містити наказ про звільнення на час мобілізації:
Експерти також зазначають, що ніякі записи про тимчасове звільнення чи мобілізацію в трудовій книжці працівника робити не потрібно.
Отже, у період загальної мобілізації та воєнного стану в Україні, чоловіки, які отримують повістки, мають право на тимчасове звільнення з роботи. Для цього працівник повинен надати повістку роботодавцеві, який, у свою чергу, видає наказ про увільнення. Наказ має містити ім’я працівника, посаду, дату звільнення, підставу для звільнення (повістка), а також підтвердження збереження місця роботи. Ніяких записів у трудовій книжці вносити не потрібно.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…