Бути напоготові: найпоширеніші шахрайські схеми в Україні

Загальна кількість звернень громадян до правоохоронців через дії інтернет-зловмисників у 2024 році є меншою, ніж рік тому.

Водночас кількість викритих шахрайських груп зросла. Про це сказав начальник відділу протидії різновидам онлайн-шахрайств Департаменту кіберполіції Національної поліції Олександр Ульяненков в інтерв’ю виданню “Детектор медіа“.

За перші вісім місяців цього року кіберполіція знешкодила 23 організовані шахрайські групи, що на шість більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Наразі спостерігається зменшення кількості звернень громадян через онлайн-шахрайства.

“Якщо порівняти з минулим роком, то бачимо зменшення кількості таких звернень. Така динаміка зумовлена, зокрема, постійним інформуванням населення, а також нашими діями щодо протидії шахрайствам”, – сказав Ульяненков.

Найчастіше люди звертаються до правоохоронців через випадки недоставлення псевдопродавцями інтернет-замовлень, фішинг і “дзвінки з банку”, розповів поліцейський.

“Основна підкатегорія, яку ми зараз бачимо, – це недоставлення замовлень, зроблених через інтернет. Це стосується купівлі-продажу товарів в інтернеті, розміщення оголошення про надання певних послуг, і при цьому отримується часткова або повна передплата”, – сказав начальник відділу.

На другому місці шахрайств – фішинг.

“Це кваліфіковане шахрайство, де за допомогою методів соціальної інженерії і програмних засобів робляться посилання, які схожі на оригінальні сайти”, – розповів Ульяненков.

“Третє місце займають дзвінки “з банку”, – сказав поліцейський.

Правоохоронець сказав про зменшення кількості дзвінків людям від шахраїв, які представляються працівниками банківських установ.

“Думаю, це завдячуючи нашій співпраці з банківським регулятором і нашими банками. Ми вживаємо заходів для блокування номерів, які використовуються щодня у шахрайських цілях. Також знешкодили чимало шахраїв в установах виконання покарань, звідки часто робили такі дзвінки, встановили їхніх співучасників “з волі”, які переводили у готівку привласнені кошти. Тому бачимо значне зменшення кількості таких дзвінків, але такий вид шахрайства ще існує”, – сказав Ульяненков.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Голодний чоловік помер через заморожений бургер: що сталося

Голодний чоловік помер після того, як випадково вдарив себе ножем, намагаючись розрізати два заморожених бургери.…

5 години ago

Відома супермодель закликає всіх носити “брудні штани” заради порятунку планети (фото)

Британська супермодель і акторка Лілі Коул хоче, щоб люди перестали кидати штани, сорочки та сукні…

5 години ago

У туристичному містечку на Закарпатті воєнкоми в балаклавах відкрили вогонь по цивільних

Черговий конфлікт між цивільними та працівниками ТЦК стався на Закарпатті. Відео конфлікту опублікували місцеві телеграм-канали,…

5 години ago

В Україні подорожчає хліб: експерт пояснив причини

В Україні ціни на хліб найближчими місяцями можуть підскочити. Така тенденція пояснюється подорожчанням сировини та електроенергії. "Насамперед,…

5 години ago

Соціальні виплати хочуть припинити: у чому причина

Кабінет Міністрів оголосив, що соціальні стандарти, в тому числі прожитковий мінімум, у 2025 році залишаться…

5 години ago

Жінка чотири години боролася з величезним пітоном, який намагався її вбити – фото

У Таїланді врятували жінку після чотиригодинного нападу пітона. Про це повідомляє Metro. 64-річна Арром Арунрой після вечері…

5 години ago